Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH

Kantoorgebouw biedt werklunch met vrij uitzicht

19 juni 2013, 11:14
Het nieuwe hoofdkantoor van Ricoh Nederland, ontworpen door Architectuurstudio HH is onlangs in gebruik genomen in het Paleiskwartier in Den Bosch. Belangrijkste uitgangspunt voor het ontwerp was het creëren van een werkomgeving als ontmoetingsplek voor medewerkers en bezoekers.

De belangrijkste aanleiding voor de leverancier van IT-producten en documentmanagement Ricoh om te kiezen voor nieuwbouw is de mogelijkheid tot het Nieuwe Werken. Het nieuwe gebouw huisvest circa 850 medewerkers die elkaar volgens de architect op natuurlijke wijze tegen kunnen komen.

Het compact bouwvolume, bestaande uit negen lagen, beschikt over open werkplekken, huiskamers, spreekkamers, concentratiecapsules, auditoria en vides. Het interieur is opgedeeld in verschillende delen gekenmerkt door wisselende combinaties van composietmaterialen, glas, staal, hout en vilt. Het volledige interieur-inbouwpakket en een vast-meubilair lijn is door Architectuurstudio HH ontworpen.

Publieke ruimte
De begane grond en de eerste verdieping hebben een open karakter doordat de gevel hier grotendeels van glas is. Deze twee lagen, ook wel het Ricoh center genoemd, hebben een kenmerkende rode vloer en staan met elkaar in verbinding door een opvallende centrale tribunetrap. De foyerachtige ruimte huisvest publieke functies waaronder een koffiebar, een showroom en congres- en trainingsruimten.

Uitzicht
Op het dak bevinden zich over twee vloeren verdeeld een restaurant en een sky-bar met een viertal lunch-booths vormgegeven als glazen erkers. Aangezien het hoofdkantoor gesitueerd is aan het zuidelijkste puntje van het Paleiskwartier bieden deze ruimtes vrij uitzicht over natuurgebied ‘de Gement’ en de historische binnenstad van Den Bosch.

Op een hoek van het gebouw hangt een glazen volume over zes lagen waarin gestapeld drie serres met tuinen in een energie neutrale omgeving zijn ondergebracht, aldus de architect. Dit hangende serrevolume en de glazen erkers op het dak maken van het kantoorpand een opvallende verschijning.

Het hoofdkantoor van Ricoh vormt de eerst fase van de bouw van het blok Belvedère eveneens door Architectuurstudio HH ontworpen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta

2 uur geleden

Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland

Gisteren, 13:00

De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten

Gisteren, 09:15

In beeld: Folly Art Norg 2026

19 augustus, 1:10

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

4 uur geleden

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

Gisteren, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

18 augustus, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

17 augustus, 1:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap