Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Katja Effting
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH
Copyright: Architectuurstudio HH

Kantoorgebouw biedt werklunch met vrij uitzicht

19 juni 2013, 11:14
Het nieuwe hoofdkantoor van Ricoh Nederland, ontworpen door Architectuurstudio HH is onlangs in gebruik genomen in het Paleiskwartier in Den Bosch. Belangrijkste uitgangspunt voor het ontwerp was het creëren van een werkomgeving als ontmoetingsplek voor medewerkers en bezoekers.

De belangrijkste aanleiding voor de leverancier van IT-producten en documentmanagement Ricoh om te kiezen voor nieuwbouw is de mogelijkheid tot het Nieuwe Werken. Het nieuwe gebouw huisvest circa 850 medewerkers die elkaar volgens de architect op natuurlijke wijze tegen kunnen komen.

Het compact bouwvolume, bestaande uit negen lagen, beschikt over open werkplekken, huiskamers, spreekkamers, concentratiecapsules, auditoria en vides. Het interieur is opgedeeld in verschillende delen gekenmerkt door wisselende combinaties van composietmaterialen, glas, staal, hout en vilt. Het volledige interieur-inbouwpakket en een vast-meubilair lijn is door Architectuurstudio HH ontworpen.

Publieke ruimte
De begane grond en de eerste verdieping hebben een open karakter doordat de gevel hier grotendeels van glas is. Deze twee lagen, ook wel het Ricoh center genoemd, hebben een kenmerkende rode vloer en staan met elkaar in verbinding door een opvallende centrale tribunetrap. De foyerachtige ruimte huisvest publieke functies waaronder een koffiebar, een showroom en congres- en trainingsruimten.

Uitzicht
Op het dak bevinden zich over twee vloeren verdeeld een restaurant en een sky-bar met een viertal lunch-booths vormgegeven als glazen erkers. Aangezien het hoofdkantoor gesitueerd is aan het zuidelijkste puntje van het Paleiskwartier bieden deze ruimtes vrij uitzicht over natuurgebied ‘de Gement’ en de historische binnenstad van Den Bosch.

Op een hoek van het gebouw hangt een glazen volume over zes lagen waarin gestapeld drie serres met tuinen in een energie neutrale omgeving zijn ondergebracht, aldus de architect. Dit hangende serrevolume en de glazen erkers op het dak maken van het kantoorpand een opvallende verschijning.

Het hoofdkantoor van Ricoh vormt de eerst fase van de bouw van het blok Belvedère eveneens door Architectuurstudio HH ontworpen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vijf ontwerpteams in volgende ronde nieuwbouw De Meervaart

3 juli, 2:40

BK-Launch reikt voor vijfde keer awards uit aan jonge ondernemers

3 juli, 11:59

Architectuur vomt rustige achtergrond voor zwemactiviteiten in Het Diekman

3 juli, 10:55

Sheryl Leysner voegt concertzaal en culturele huiskamer toe aan Zandkasteel

2 juli, 4:30

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

3 juli, 1:05

SER stelt nieuwe organisatie voor om stikstofdoelen te halen

3 juli, 9:31

BNO opent voordrachtsronde voor vernieuwde Piet Zwart Prijs

2 juli, 2:34

Onderzoekers verwachten sterke toename woningbouw

2 juli, 10:13

Noord-Holland geeft impuls aan aardwarmte en ombouw winkels

1 juli, 9:08

Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

30 juni, 11:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan