Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie
Copyright: Ossip architectuurgrafie

Central Plaza in Rotterdam volledig opgeleverd

14 mei 2013, 13:49
Het Central Plaza, aan het Weena in Rotterdam, is onlangs volledig opgeleverd. GROUP A kreeg in 2011 de opdracht van eigenaar Unibail Rodamco om de 16.000 vierkante meter kantoren en het winkelgebied in fasen te renoveren.

Central Plaza heeft in april haar deuren weer geopend na een grondige zes maanden durende renovatie. De kantoren en parkeergarage werden eind 2012 al opgeleverd. In de laatste fase is de begane grond met het winkelgebied, de hoofdentree en de arcade gerenoveerd.

GROUP A heeft de opdracht voor het renovatieproject vertaald naar een aantal concrete ontwerpopgaven. Zo stelde het bureau zichzelf tot doel om de stedelijke route te optimaliseren; het pand een sterke eigen identiteit te geven; het winkelgebied te revitaliseren en de waarde van het vastgoed te vermeerderen door optimalisatie van het multifunctionele karakter.

Stedelijke route
De entree van het winkelgebied is verplaatst naar de hoek van het gebouw waardoor het beter aansluit op het nieuwe Stationsplein. Ter bevordering van de oriëntatie is een grote glazen draaideur als een sculpturale cilindervorm in de arcade geschoven. De winkelpuien in het pand zijn vervangen en in een meer vloeiende lijn geplaatst. Hierdoor wordt de bezoekersstroom beter begeleid en is er een betere aansluiting op de entrees, aldus GROUP A.

Revitalisatie winkelgebied
Een nieuwe arcade-indeling, routing, afwerking en materialisering, zorgen volgens GROUP A voor een aangename winkelsfeer en een goede aansluiting op de publieke omgeving. Het winkelgebied is voorzien van een nieuwe natuurstenen vloer. De bewegwijzering is vernieuwd en er is een nieuw lichtplan toegepast naar ontwerp van BeersNielsen lichtontwerpers.

Door het plaatsen van forse luifels met geïntegreerde verlichting is volgens het Rotterdamse ontwerpbureau de identiteit van het Central Plaza versterkt en de nadruk gelegd op de entrees van het winkelgebied en de erboven gelegen kantoren.

Duurzaam
De integrale aanpak heeft inmiddels nieuwe kantoorhuurders aangetrokken en een volledige verhuur van de winkelruimte opgeleverd. Ook is de renovatie van Central Plaza bekroond met de ‘Award voor Duurzame Architectuur 2012.’ Na de renovatie is het energielabel van E naar A opgetrokken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Natrufied Architecture deelt lessen houten woongebouwen IJburg in gratis publicatie

Gisteren, 16:55

Startsein gegeven voor bouw De Scharnier op Katendrecht

Gisteren, 15:42

KAAN Architecten wint aanbesteding voor gebouw Europees parlement

Gisteren, 14:41

Kabinet wil wijken erbij op 127 plekken in Nederland

Gisteren, 12:06

Meer nieuwbouw van woningcorporaties in eerste jaarhelft

Gisteren, 13:54

Kabinet zet Groningenwet door na kritisch advies Raad van State

Gisteren, 11:01

Vliet wordt nieuwe drinkwaterbron voor Zuid-Holland

26 september, 12:12

Debat over aanbestedingscultuur voor architecten in Nieuwspoort

26 september, 10:23

TNO vervangt schaars zilver in zonnecel door veel goedkoper koper

25 september, 1:53

Raad voor Cultuur: toezicht op culturele organisaties kan en moet beter

25 september, 10:12
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan