Vlinderparadijs Amazonica in Blijdorp geopend

29 april 2013, 14:28
Afgelopen zaterdag is het nieuwe tropisch vlinderparadijs Amazonica in Diergaarde Blijdorp geopend. De nieuwe attractie is ondergebracht in een geodetische koepel, een duurzame en milieuvriendelijke constructie die het binnenklimaat waarborgt. Met behulp van EFTE-luchtkussens wordt UV-licht doorgelaten, waardoor de tropische wereld eronder op natuurlijke wijze warm blijft.

De 56 meter overspannende koepel bestaat uit een FSC-houten skelet met daartussen heldere EFTE-foliekussens. Het ‘Amazonegebied’ eronder is dankzij het ontbreken van kolommen vrij in te richten. De luchtkussens worden op druk gehouden door compressoren, die verwarmde lucht in de kussens blazen.

“Ventilatie, verwarming en koeling vinden plaats met een gebalanceerd ventilatiesysteem dat geconditioneerde lucht tegen het koepeloppervlak blaast. Het ventilatiesysteem beschikt over warmteterugwinning en een slimme regeling voor beperking van het energieverbruik”, meldt Arc2 architecten, dat de koepel heeft ontworpen.

“Bevochtiging van de lucht vindt plaats door besproeiing van de beplanting in de koepel. Als watervoorziening is een groot regenwaterreservoir aangelegd, dat dient voor het besproeien van de beplanting op droge dagen.”

De efficiënte constructie in bolvorm zorgt ervoor dat er met een minimum aan materiaal en energie een maximum aan volume wordt gerealiseerd, zegt Arc2 voorts..

“Omdat de toegepaste prefab elementen relatief kort en licht zijn, zijn transport en montage eenvoudig uit te voeren. Aan het einde van de levenscyclus laat de koepel zich eenvoudig demonteren en zijn de materialen herbruikbaar.”

Anaconda
In het 2500 vierkante meter omvattende Amazonica zijn naast duizenden vlinders dieren als een anaconda en piranha’s te zien, evenals verschillende soorten planten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 aan Afsluitdijk voltooid

Gisteren, 15:30

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

Gisteren, 14:16

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

Gisteren, 12:28

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

Gisteren, 10:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

Gisteren, 16:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

Gisteren, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

Gisteren, 09:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

8 oktober, 2:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

8 oktober, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap