Vlinderparadijs Amazonica in Blijdorp geopend

29 april 2013, 14:28
Afgelopen zaterdag is het nieuwe tropisch vlinderparadijs Amazonica in Diergaarde Blijdorp geopend. De nieuwe attractie is ondergebracht in een geodetische koepel, een duurzame en milieuvriendelijke constructie die het binnenklimaat waarborgt. Met behulp van EFTE-luchtkussens wordt UV-licht doorgelaten, waardoor de tropische wereld eronder op natuurlijke wijze warm blijft.

De 56 meter overspannende koepel bestaat uit een FSC-houten skelet met daartussen heldere EFTE-foliekussens. Het ‘Amazonegebied’ eronder is dankzij het ontbreken van kolommen vrij in te richten. De luchtkussens worden op druk gehouden door compressoren, die verwarmde lucht in de kussens blazen.

“Ventilatie, verwarming en koeling vinden plaats met een gebalanceerd ventilatiesysteem dat geconditioneerde lucht tegen het koepeloppervlak blaast. Het ventilatiesysteem beschikt over warmteterugwinning en een slimme regeling voor beperking van het energieverbruik”, meldt Arc2 architecten, dat de koepel heeft ontworpen.

“Bevochtiging van de lucht vindt plaats door besproeiing van de beplanting in de koepel. Als watervoorziening is een groot regenwaterreservoir aangelegd, dat dient voor het besproeien van de beplanting op droge dagen.”

De efficiënte constructie in bolvorm zorgt ervoor dat er met een minimum aan materiaal en energie een maximum aan volume wordt gerealiseerd, zegt Arc2 voorts..

“Omdat de toegepaste prefab elementen relatief kort en licht zijn, zijn transport en montage eenvoudig uit te voeren. Aan het einde van de levenscyclus laat de koepel zich eenvoudig demonteren en zijn de materialen herbruikbaar.”

Anaconda
In het 2500 vierkante meter omvattende Amazonica zijn naast duizenden vlinders dieren als een anaconda en piranha’s te zien, evenals verschillende soorten planten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Den Haag ziet ruimte voor meer woningen in gebied Laakhavens-Hollands Spoor

19 december, 3:15

Gevarieerd kantoorlandschap voor Unilever in AIR Offices Rotterdam

19 december, 12:17

Negenhonderd woningen op historisch zorglandgoed in Vught

19 december, 10:52

KAAN Architecten breidt bureauleiding uit

18 december, 3:00

DNR geactualiseerd naar hedendaagse praktijk

19 december, 4:03

Inschrijving voor tiende editie Architectuurprijs Nijmegen geopend

19 december, 1:17

Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet

19 december, 9:13

Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden

18 december, 12:03

RIVM: op korte afstand van elke woning speelplek en groen

18 december, 9:31

BNA: architecten zien licht herstel, maar ook rem op productie

17 december, 2:51
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan