Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV
Copyright: MVRDV

Groot Chinees project MVRDV gestart

26 april 2013, 14:06
In de Chinese stad Shanghai is gestart met de bouw van een zakenwijk en winkelcentrum naast het treinstation van Hingqao Airport. Dat heeft MVRDV, hoofdarchitect van het project, bekendgemaakt. Slechts enkele weken geleden heeft het Rotterdamse bureau de bijbehorende prijsvraag gewonnen.

MVRDV ‘doet’ het project samen met Aedas, dat het ondergrondse winkelcentrum ontwerpt. Het 4,5 hectare omvattend plan bestaat uit veertien kantoortorens, twee glazen ingangstorens, een winkelcentrum, cultureel programma en een verdiepte plaza.

Een buurt die momenteel vooral wordt gekarakteriseerd door brede wegen en verhoogde binnenstedelijke snelwegen, moet transformeren tot een intieme stedelijke ruimte voor voetgangers. De oplevering is voorzien in 2015.

Flexibel
Het 110.000 vierkante meter grote kantorenprogramma is deels ondergebracht in tien torens van vijf tot negen verdiepingen hoog, die flexibel aan bedrijven van verschillende formaten kunnen worden verhuurd. Op het noordelijk plot komen vier torens die aan de bovenkant met elkaar verbonden zijn en hierdoor op een bloem lijken, het ‘Flower Building’.

“Het winkelcentrum van 47.000m2 zal op de begane grond en langs een verzonken plein worden gerealiseerd. De ingangen zullen door twee glazen torens worden gemarkeerd en de passage is onderdeel van een voetpad die door de wijk loopt”, zegt MVRDV.

“Beide blokken krijgen een groot verdiept plein met weidse trappen die ook voor culturele evenementen zullen worden gebruikt.”

Bamboebos
Voor het waarborgen van minder geveloppervlak en energieconsumptie, zijn de gebouwen met afgeronde hoeken ontworpen. De doorlopende, half transparantie natuursteengevel is gebaseerd op een onregelmatig grid met schuine accenten, als verwijzing naar een bamboebos.

“Het overstekende Flower Building zorgt deels voor zijn eigen schaduw en heeft daardoor een gevel die op lichtinval reageert, met kleinere openingen bovenin om minder energie te gebruiken”, zegt MVRDV.

“Verborgen luiken in het penant zorgen voor natuurlijke ventilatie. Op de begane grond van het Flower Building komen 1.790 m2 culturele ruimten en onder het hele project komt een parkeergarage van 55.000 m2.”

Green Building Label
Het project is gelabeld met drie sterren (in dit geval de hoogste graad) van de Chinese duurzaamheidsclassificatie Green Building Label. Dat wordt onder meer mogelijk gemaakt door natuurlijke ventilatie, hoogwaardige isolatie, grijswatersysteem, directe connecties met het metronet en een reductie van hitte-emissies.

Negen kantoortorens zullen een groen dak krijgen waarop lokale planten groeien en het Flower Building krijgt een daktuin met een joggingroute.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

West Architecten verenigt verleden en heden in Rotterdams herenhuis

2 uur geleden

MAPL. ontwerpt openbare ruimte van City West Nieuwegein

4 uur geleden

HDO Groep: optoppen is geen technisch, maar bestuurlijk vraagstuk

Vandaag, 13:39

Rijnboutt aan de slag met herontwikkeling oostzijde Krophollerensemble Waalwijk

Vandaag, 11:25

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

1 uur geleden

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

Vandaag, 12:17

Staatssecretaris: flexibele stroom moet het nieuwe normaal worden

Vandaag, 09:36

BNA meldt akkoord over nieuwe cao voor architectenbureaus

Gisteren, 12:30

Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

Gisteren, 10:19

Karremans trekt beroep in tegen bouw nieuw dorp in Zuidplaspolder

23 september, 4:42
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap