Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie
Copyright: Gerard van Beek grafie

Hogeland College Warffum officieel geopend

25 april 2013, 15:25
Woensdag is het Hogeland College in Warffum geopend. Het schoolgebouw is uitgebreid en gerenoveerd naar ontwerp van ADP architecten. Uitgangspunt was het creëren van een ‘gezonde’ en toekomstbestendige school, die bovendien is verankerd in het Groninger landschap.

Het programma is georganiseerd rond twee binnenhoven, waaraan de gangen met klaslokalen liggen. De ‘open’ gangen zorgen voor een verbinding tussen binnen en buiten, maar ook tussen de gebruikers onderling.

“De scheiding tussen gang en lokaal wordt gevormd door een transparante wand, deels afgeschermd door kasten”, zegt ADP architecten. “Tijdens lesuren kunnen kleine groepen leerlingen buiten het lokaal, maar in het zicht van de docent zelfstandig werken.”

Dankzij de flexibele ruimtelijke indeling is het gebouw berekend op toekomstige veranderingen in onderwijskundige inzichten. De school biedt niet alleen mogelijkheden voor klassikaal onderwijs, maar kan ook worden aangepast naar open leergebieden met individuele werkplekken en concentratieruimten voor kleinere groepen.

Ruimte en daglicht
De leerlingen beschikken over veel ruimte en daglicht. “De ruimte bij de entree wordt enigszins samengeknepen om zich daarna groots te openen”, vertelt ADP architecten.

”De lokalen zijn hoog, licht en fris, en hebben allemaal een schuin plafond. Hierdoor komt het daglicht in elk lokaal van drie zijden: hoog en laag in de gevels en schuin in het dakvlak. Deze ruimtelijkheid is ook ingezet voor een extra goede luchtkwaliteit.”

Het Hogeland College is opgenomen in het Jaarboek Architectuur 2012/2013, dat deze week is gepubliceerd. De redactie roemt onder meer de aandacht voor de vormgeving van de collectieve ruimten.

“Grote toegangstrappen met dikke baksteenwanden erlangs, een brede luifel, een forse portaalruimte en een ruime entreehal met verschillende zitplekken zijn de geëigende dragers voor het gemeenschappelijke leven in de school”, meldt het jaarboek.

Berlage
Het gebouw bevat qua vorm en materiaal (gebakken klei) referenties naar de Groninger architectuurhistorie, maar ook naar het door Berlage ontworpen raadhuis in het naburige dorp Usquert. De school omvat 6.000 vierkante meter.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Campus met onderwijs en woningen in 's Hertogenbosch officieel geopend

7 november, 2:56

Voorlopig ontwerp renovatie en verduurzaming provinciehuis Utrecht gepresenteerd

7 november, 11:44

Mix van oude en nieuwe werken plus wereldrecordpoging tijdens GLOW 2025

7 november, 9:29

Foto's uitreiking Architectenweb Awards 2025

6 november, 8:45

Limburgse politiek ondanks zorgen akkoord met energiemaatschappij

7 november, 1:39

Provincie Zuid-Holland steekt ‘geen cent extra’ in warmtenetwerk

7 november, 10:28

Provincies focussen op agrarisch natuurbeheer tegen stikstof

6 november, 3:11

Corporatiewoning harder geraakt door klimaatverandering

6 november, 10:46

Arons en Gelauff benoemt drie associates

4 november, 12:05

DigiBouw 2025 – enkele tips

4 november, 11:14
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan