Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Nieuwe cao voor de architectenbranche

2 april 2013, 16:25
De BNA en de vakbonden FNV, CNV en De Unie zijn tot een nieuwe tweejarige cao voor de architectenbranche gekomen. De cao 2013-2015 kent een beperkte loonontwikkeling.

Een van de hoofdpunten in de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst is een loonstop tot midden 2014; daarna zal het loon beperkt stijgen met een procent per 1 juli 2014 en een halve procent per 1 januari 2015. Ook is in de cao een startersregeling opgenomen, met het minimumloon als bodem, voor afgestudeerden die de architectentitel willen verwerven.

Verdere hoofdpunten zijn het terugbrengen van de maximale opzegtermijn voor de werkgever van zes naar vier maanden, meer tijdelijke contracten voor de duur van de cao (maximaal vijf tijdelijke contracten in vier jaar), en meer aandacht voor opleiding en ontwikkeling van werknemers.

Looptijd
De cao loopt met terugwerkende kracht van 1 maart 2013 tot en met 28 februari 2015 en geldt voor circa 9.000 werknemers. In een periode waarin zowel werkgevers als –nemers in de branche zwaar worden getroffen, biedt de cao “duidelijkheid, en heel belangrijk, een gelijk speelveld voor alle architectenbureaus”, aldus BNA-voorzitter Willem Hein Schenk. “Bovendien is er meer flexibiliteit in de uitvoering.”

De veranderingen in de branche zijn voor de BNA aanleiding geweest om de leden actief te betrekken bij het bepalen van de onderhandelingsinzet, zo geeft de organisatie aan. Er is bijvoorbeeld onder de leden geïnventariseerd via een online enquête en een werkgeversbijeenkomst Daardoor is er volgens de brancheorganisatie nu een breed draagvlak en een optimaal resultaat.

Denktank
De BNA en de bonden hebben afgesproken met elkaar in gesprek te blijven. Verder zegt de BNA een denktank te gaan formeren, die zich moet buigen over de cao als toekomstbestendig instrument.

De cao-artikelen, de bijlagen en een toelichting staan vanaf woensdag 3 april op de website van de Stichting Fonds Architectenbureaus (SFA).

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architectuurcentrum Aorta in actie tegen schrappen gemeentelijke subsidie

58 minuten geleden

BNA op zoek naar nieuwe voorzitter

3 uur geleden

Huis op een Duin van Unknown Architects nestelt zich in het landschap

26 juni, 3:58

Cécilia Gross benoemd tot nieuwe Rijksbouwmeester

26 juni, 3:26

Zeeland beproeft nieuwe technologie om luchtkwaliteit te meten

26 juni, 11:43

Met nieuwe regels hoopt Rotterdam meer op te toppen

26 juni, 9:31

CRa pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

25 juni, 1:37

Raad van State accordeert bouw 1.200 woningen op plek SoZa

25 juni, 11:24

Minister snapt frustratie Groningers na fouten bij versterking

24 juni, 2:48

Meerderheid senaat positief tegenover regiewet woningbouw

24 juni, 10:27
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan