'Dit jaar meer investeringen in vastgoed'

24 januari 2013, 10:04
Vastgoedbeleggers verwachten dat de investeringen in vastgoed dit jaar zullen toenemen. Ook de gemiddelde omvang van de investeringen zal stijgen. Dat meldt Ernst & Young op basis van het rapport Trend Indicator Real Estate Assets Investment 2013.

Volgens 78 procent van de beleggers zal de vrees voor een hoge inflatie de vraag naar vastgoed stimuleren. “Investeerders zien vastgoed door de positieve effecten van inflatie op de waarde van het vastgoed als relatief veilige beleggingshaven”, zegt Tristan Dhondt, partner bij het internationale accountancybedrijf.

Ook is er groot vertrouwen dat ‘prime’ vastgoed, hoogwaardig vastgoed op populaire locaties, zich zal blijven profileren. “Dit geldt met name voor de retailmarkt”, zegt Dhondt.

Het aandeel van ‘groene gebouwen’ binnen de vastgoedportefeuille wordt steeds groter, constateert Ernst & Young verder. “Vroeger lag de focus voornamelijk op de prijs en de huurovereenkomst. Nu zijn aspecten als duurzaamheid, energieverbruik en alternatief gebruik meer en meer onder de aandacht. Vastgoed moet zich hierdoor onderscheiden van de concurrentie”, aldus het bedrijf.

De overheid zal dit jaar de actiefste verkoper van vastgoed worden, zo verwachten beleggers. “De publieke sector is steeds bewuster bezig met een strategisch vastgoedbeleid gericht op de toekomst”, zegt Ingmar Dirkse van den Heuvel (Ersnt & Young).

“Vastgoed is dan ondersteunend aan de bedrijfsvoering van de overheidsinstantie en overtollig, niet-strategisch vastgoed zal worden afgestoten. Ook beheersing van vastgoedprocessen is een belangrijk aspect voor de overheid dat jarenlang niet de focus had.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

23 oktober, 3:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

23 oktober, 1:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

23 oktober, 11:35

Opening Nationaal Slavernijmuseum met drie jaar uitgesteld

23 oktober, 9:15

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

23 oktober, 2:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

23 oktober, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap