Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: BDG Architecten Ingenieurs Zwolle
Copyright: BDG Architecten Ingenieurs Zwolle
Copyright: BDG Architecten Ingenieurs Zwolle
Copyright: BDG Architecten Ingenieurs Zwolle

BDG Architecten ontwerpt brede school in Coevorden

22 november 2012, 12:10
De Europese aanbesteding voor de Brede School Som in Coevorden is gewonnen door een consortium, waarin onder meer BDG Architecten Ingenieurs en Bouwcombinatie Schutte/SMT deelnemen.

De nieuwbouw voor de brede school wordt gerealiseerd in een Design, Build en Maintain-constructie. ’t Optelhoes, zoals het consortium de inzending noemt, scoorde vooral goed op het selectiecriterium ‘ontwerp’. De naam van de inzending verwijst naar het ontwerpconcept: de brede school is als een huis voor de wijk, waarin verschillende huizen en hun gebruikers samenkomen.

Ontwerp
Alle functies blijven herkenbaar en behouden de eigen identiteit en sfeer, aldus BDG Architecten Ingenieurs. Door de variatie in de gevels oogt het gebouw kleinschalig en is voor de kinderen het eigen klaslokaal herkenbaar. Ook een grote trap in het ontwerp sprak veel kinderen aan. De school is als een alzijdig gebouw in de parkachtige, groene omgeving ontworpen. De afgeronde hoeken en dakoverstekken zorgen voor vriendelijke en toegankelijke uitstraling. Naast het criterium ‘ontwerp’ zijn de inzendingen beoordeeld op de punten ‘duurzaamheid’, ‘proces’ en ‘prijs’. Het criterium ‘ontwerp’ is voor vijftig procent bepaald door leerlingen van de bovenbouw, hun ouders, toekomstig personeel en wijkbewoners.

Gebruikers
De Brede School Som komt op de locatie van de huidige basisschool Panta Rhei in de wijk Poppenhare-Lootuinen te Coevorden. In het voorlopig ontwerp kunnen nog wijzigingen worden aangebracht op aangeven van de toekomstige gebruikers. Rond april 2013 is het definitieve ontwerp klaar en start de bouw. Naar verwachting wordt het gebouw vanaf augustus 2014 in gebruik genomen door onder meer drie scholen, een peuterspeelzaal, een turnvereniging en vijf instellingen op het gebied van zorg en welzijn.

Combinatie
Het consortium dat de Europese aanbesteding heeft gewonnen bestaat uit BDG Architecten Ingenieurs Zwolle, Schutte bouw & ontwikkeling, SMT bouw & vastgoed, Breman Zwolle, Pieters Bouwtechniek Zwolle en Cauberg-Huygen Raadgevende Ingenieurs.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Menselijk contact, licht en lucht staan centraal bij appartementencomplex van SO-IL

Gisteren, 14:47

Inschrijving voor Dutch Daylight Award 2026 geopend

Gisteren, 13:57

Boek Timbercraft belicht wortels Oost-Aziatische houtbouwkunst

Gisteren, 11:23

Schiphol maakt nieuwe 'huisarchitecten' bekend

Gisteren, 10:03

Minister: meer geld nodig voor Warmtefonds voor duurzamere woning

Gisteren, 12:29

Kadaster: nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers

Gisteren, 09:35

SER adviseert kabinet: wees standvastig in verduurzamingsbeleid

25 maart, 11:03

Omzet Ballast Nedam gestegen, ook orderboek groeit

24 maart, 1:20

Woningcorporaties bouwden in 2025 meeste huizen in jaren

24 maart, 11:16

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

23 maart, 1:25
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan