Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Grachtenfestival gaat ondergronds

6 augustus 2012, 17:08
Het Amsterdamse Grachtenfestival springt in het diepe. Als onderdeel van het festival voor klassieke muziek geeft het Cello8ctet op woensdag 15 augustus een concert in de toekomstige metrotunnel van de Noord-Zuidlijn.

Ter hoogte van de jachthaven Sixhaven in Amsterdam-Noord speelt het ensemble eenmalig Canto Ostinato van Simeon ten Holt. "De bekendste Nederlandse minimal music-compositie in een minimalistische omgeving", aldus de festivalorganisatie.

Een tweede optreden is niet mogelijk: dat zou het constructiewerk te veel hinderen. "Ter plekke kan ook maar één keer gerepeteerd worden, de overige voorbereidingen vinden elders plaats", legde Grachtenfestival-directeur Lidy klein Gunnewiek maandag uit.

Het jaarlijkse Grachtenfestival staat bekend om zijn bijzondere concertlocaties. Tijdens de 15e editie klinkt er bijvoorbeeld zogenoemde consortmuziek, meerstemmige instrumentale muziek, in het HEMA-hoofdkantoor in de hoofdstad.

Een voormalige gevangenis onder een brug aan het Singel wordt het decor van een kindervoorstelling en in filmmuseum Eye zorgen verscheidene jonge musici voor passende muziek bij het Russische stomme filmprogramma Silent Cinema.

Het festival heeft niet alleen opvallende locaties, maar ook een aantal bijzondere producties op het programma staan. Dirigent Peter Biloen brengt bijvoorbeeld drie verschillende opera's van Mozart en librettist Da Ponte terug tot één avondvullende voorstelling in de tuin van het Hilton Hotel.

Verder heeft dichter Ilja Pfeiffer het klassieke verhaal van Romeo and Juliet herschreven tot een chatsessie waarbij de twee hoofdrolspelers verschillende culturele achtergronden hebben.

Het Grachtenfestival heeft plaats van 10 tot en met 19 augustus. Op 55 locaties door heel Amsterdam worden in totaal 202 optredens gegeven.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

Gisteren, 14:40

Bouw gestart van autovrij buurtje in Oss naar ontwerp van KCAP

Gisteren, 12:31

Dok architecten richt kantoorverdieping van het Scheepvaartmuseum opnieuw in

27 juli, 2:42

De Playlist: Catherine Visser, Daan Bakker en Fransje Hooimeijer zijn een kamerensemble

27 juli, 12:15

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap