Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: grafie Jannes Linders
Copyright: grafie Jannes Linders
Copyright: grafie Jannes Linders
Copyright: grafie Jannes Linders
Copyright: grafie Jannes Linders

Ziggo Dome opent de deuren

18 juni 2012, 14:12
Aanstaande zondag wordt met een concert van Marco Borsato de Ziggo Dome in Amsterdam geopend. In de ‘black box’ met videoscherm op de gevel kunnen allerlei soorten evenementen worden georganiseerd. Het door Benthem Crouwel Architekten ontworpen gebouw heeft een capaciteit van 17.000 bezoekers.

De Ziggo Dome is ontworpen vanuit het principe ‘single purpose design, multi-use’, zegt Benthem Crouwel. “Bij het ontwerp is rekening gehouden met de multi-inzetbaarheid van de zaal. Met minimale aanpassingen is de Ziggo Dome ook geschikt voor tenniswedstrijden, een Olympisch zwembad of een ijsbaan, maar de zaal is speciaal ontwikkeld voor versterkte muziek.”

“Het akoestisch materiaal dat is verwerkt in de wanden, tribunes en het plafond beperkt de nagalmtijden in de zaal tot een minimum, wat een 'droge' akoestiek geeft. De buitengevel staat trillingsvrij van de constructie als een stolp om het gebouw heen, die ervoor zorgt dat de geluidstrillingen niet naar buiten kunnen.”

Zes lagen
Het gebouw bestaat uit een grote zaal, onderverdeeld in zes lagen: een kelder, de begane grond en daarbovenop nog vier verdiepingen. Op de begane grond bevinden zich de zaalvloer, garderobes en de foyer. Verdeeld over de vier verdiepingen zijn er twee ringen met tribunes die via trappen en liften bereikbaar zijn.

“Door de U-vorm van de ringen krijgt de bezoeker overal het gevoel de artiest op het podium aan te kunnen raken en wordt de intimiteit gewaarborgd. Twee foyers staan in open verbinding met de zaal en zijn via de tribunes te bereiken”, zegt Benthem Crouwel.

Aan het plafond van de Ziggo Dome kunnen alle gewenste geluidsinstallaties, lichtobjecten en decorstukken worden bevestigd, vervolgt het bureau. “De dakconstructie is zo sterk, dat er zonder extra maatregelen honderd ton lampen, luidsprekers en decor aan gehangen kan worden. Deze dakconstructie mogelijk de ruimte in korte tijd om te bouwen en nieuwe vorm en inhoud te geven.”

Komend halfjaar geven onder andere Madonna, Lady Gaga en Muse een concert in de Ziggo Dome. Het is de bedoeling dat op termijn jaarlijks honderd evenementen worden georganiseerd, die samen meer dan een miljoen bezoekers moeten trekken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

De Urbanisten schetst perspectief voor vitale en aantrekkelijke Rotterdamse binnenstad

13 maart, 4:41

Studio Vinke en Loos van Vliet ontwerpen blok met woningen in haven Lelystad

13 maart, 3:24

Cepezed geselecteerd voor ontwerp Collectiecentrum Overijssel

13 maart, 2:15

Smiljan Radic onderscheiden met Pritzker Prize 2026

13 maart, 12:09

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

13 maart, 4:03

IT-systeem Omgevingswet schiet na twee jaar nog steeds tekort

13 maart, 1:20

Eindhoven bouwt 5400 studentenwoningen

13 maart, 11:04

Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

12 maart, 1:58

Wet die leegstandheffing mogelijk maakt volgende week van kracht

12 maart, 11:35

Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

11 maart, 4:31
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan