Bouwers investeren in nieuwe concepten zorg

9 augustus 2004, 11:11
De bouw- en vastgoedsector begeeft zich steeds meer op het terrein van de zorgsector. In navolging van Volker Wessels, dat eerder dit jaar binnen een consortium een bod uitbracht op het Slotervaart Ziekenhuis in Amsterdam, zijn bedrijven als Heijmans en AM momenteel actief om concepten als ‘zorgboulevards’ en ‘zorgparken’ verder te ontwikkelen.

Zo werkt projectontwikkelaar AM in Dordrecht aan de uitbreiding van het Albert Schweitzer ziekenhuis met een zogeheten sport- en zorgboulevard. Bij het ziekenhuis komen voorzieningen als een zorghotel, opticien, fysiotherapeut en allerlei andere commerciële medische diensten. Op de sportboulevard worden een zwembad, een ijsbaan, een sporthal met turnhal en een evenemententerrein gerealiseerd. Ook komen er winkels, woningen en eetgelegenheden. Het project van AM vergt een investering van euro 250 mln.

Hofpoort Ziekenhuis
Bouw- en vastgoedontwikkelaar Heijmans richt zich ook nadrukkelijk op de zorgmarkt. Eerder dit jaar werd de eerste overeenkomst getekend voor de uitvoering bij het Hofpoort Ziekenhuis in Woerden van het door Heijmans ontwikkelde zorgparkconcept. De ‘zorgpassage’ aan de nieuwe hoofdentree zal het sluitstuk vormen van een omvangrijke renovatie van dit ziekenhuis.

Scala aan functies
Het medische centrum zal een scala aan zorggerelateerde functies gaan bieden, zoals een verloskundigenpraktijk, een consultatiebureau, huisartsenpost, fysiotherapeut en een apotheek. Buiten de gebruikelijke eetgelegenheden en commerciële voorzieningen zullen er ook winkels komen die gespecialiseerd zijn in voeding, hoortoestellen en andere gezondheidsproducten. Verder komen er een uitzendbureau voor de zorgsector en een adviesbureau voor mensen met een handicap.

Potentie
Volgens Dolf Lubbers van Heijmans biedt de zorgmarkt een enorme potentie. “Voor een arts is het ideaal als hij een patiënt door kan verwijzen naar een specialist in de buurt. Daarmee ondersteunen de zorgverleners elkaar en verbeteren ze de efficiency en doorstroming in het proces. Voor het ziekenhuis betekent een voorziening als een zorgpark een grotere kans op een sluitende exploitatie.”

Laagdrempelig
Ook de patiënt vaart er wel bij, meent Lubbers. “Voor patiënten is het heel handig en aantrekkelijk als meerdere zorgaanbieders bij elkaar zijn gevestigd. One-stop shopping werkt ook vaak laagdrempelig. Bovendien wordt met een zorgpassage een ziekenhuisomgeving een stuk gevarieerder en dus aantrekkelijker.”

Verdere uitbreiding
Martin van Putten, woordvoerder van Het Ziekenhuis Consortium, waar Volker Wessels deel van uitmaakt, ziet zeker mogelijkheden voor verdere uitbreiding van concepten als de zorgboulevard. “Wij zijn voorstander van alles waar er in de zorg geld mee te verdienen valt. Uitgangspunt daarbij is dat het verblijf voor de patiënten zo aangenaam mogelijk dient te zijn.”

Bron: bron : fd

Trefwoorden

ziekenhuis uitbreiding

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

PosadMaxwan, Felixx, Woonwerk en Deltalab maken plan voor nieuw stadsdeel Sint-Niklaas

2 uur geleden

Wiegerinck vernieuwt onderkomen Nijmeegse contactlenzenspecialist

4 uur geleden

Architect Oliver Thill op 55-jarige leeftijd overleden

Gisteren, 14:27

HvdHA ontwerpt twee woonblokken in Utrecht Terwijde volgens typologie van woonpalazzo

Gisteren, 10:49

Coen van Oostrom benoemd tot nieuwe voorzitter VNO-NCW

1 uur geleden

Rapport: lokaal klimaatbeleid schiet nog tekort

3 uur geleden

Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

Gisteren, 11:37

Onderzoek: zeespiegel kustgebieden hoger dan in studies aangenomen

Gisteren, 09:13

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

4 maart, 12:24

Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

4 maart, 10:56
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan