AtelierBruut wint Eo Wijers-prijsvraag

26 maart 2012, 11:54
Het team AtelierBruut/NieuweGracht heeft met een inzending zonder planontwerp de Eo Wijers-prijsvraag gewonnen. De competitie van Eo Wijers-stichting stond in het teken van de toekomst van de Veenkoloniën.

De deelnemers stonden voor de opgave om het gebied, ondanks een krimpende bevolking, nieuwe economische en maatschappelijke perspectieven te bieden, met behulp van de ‘puzzelstukjes’ bevolking, landbouw, water en energie. Daarbij werd deelnemers gevraagd om inwoners en maatschappelijke organisaties bij hun voorstel te betrekken.

Het winnende ontwerp ‘Samen Pioneren’ blinkt volgens de jury uit door “een uitstekende analyse en methode om diverse problemen te signaleren en in goede banen te gaan leiden. Het laat ook ruimte om andere initiatieven te absorberen.” De jury spreekt over “een soort acupunctuurplanning.”

De voorzitter van de Eo Wijers-stichting, Hans Leeflang, noemt het team van Samen Pionieren een boeiende winnaar. “Ze schetsen geen ruimtelijk toekomstplan, maar introduceren innovatieve voorbeelden uit het hele land ter inspiratie van de burgers en bedrijven in de Veenkoloniën. Ze geven de overheid een bescheiden rol in het versterken en verbinden van initiatieven van onderop.”

Realisatie van voorstellen
Het winnende team ontving een geldbedrag van 18.000 euro. Daarnaast werden er nog een tweede en derde prijs, twee stimuleringsprijzen en drie eervolle vermeldingen vergeven. De Eo Wijers-stichting heeft de prijsvraag samen met de Agenda voor de Veenkoloniën, de samenwerking van twee provincies, acht gemeenten en twee waterschappen, georganiseerd.

De bestuurders van de Groningse en Drentse krimpregio’s en die van de Agenda gaan met de drie prijswinnaars bespreken hoe tot realisatie van hun ideeën kan worden gekomen. Ook de drie eervolle vermeldingen worden daarbij betrokken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

Gisteren, 14:40

Door atelier PRO ontworpen brede school in Genderen in gebruik genomen

Gisteren, 13:46

MVRDV ontwerpt collectie straatmeubilair voor Escofet

Gisteren, 11:35

Fenix en Light House winnen Dutch Daylight Award 2026

Gisteren, 10:33

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

Gisteren, 15:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

Gisteren, 09:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

1 oktober, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 oktober, 11:19

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

30 september, 4:14

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

30 september, 3:09
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap