Copyright: Vollmer & Partners stedebouw en landschap
Copyright: Vollmer & Partners stedebouw en landschap
Copyright: Vollmer & Partners stedebouw en landschap

RET krijgt lijnennetsculptuur op binnenplaats

14 oktober 2011, 14:04
Een sculptuur van bamboe, gebaseerd op de lijnennetkaart van Rotterdam. Dat is het winnend ontwerp voor de herinrichting van de binnenplaats van vervoersbedrijf RET. Vollmer & Partners stedebouw en landschap won de prijsvraag.

RET verhuist eind dit jaar naar een nieuw gebouw aan de Laan op Zuid. De vervoerder wil de nog lege binnenplaats op architectonische wijze invullen. Gekozen is voor een grote transparante sculptuur, een kaart die is ‘omgevouwen tot een op zichzelf staande constructie’, in de woorden van Vollmer & Partners.

“Niet alleen vanuit de receptie vormt deze een bijzonder aanzicht”, zegt het bureau. “Vanuit alle kamers en gangen rond de binnentuin zal de sculptuur een eyecatcher zijn. De open opzet geeft ruimtelijkheid aan de binnentuin. Dit wordt versterkt door het spel van licht en schaduw op de gevels van de binnentuin. De sculptuur is zelfs zo hoog dat zij een puntje boven het dak uitsteekt en zich zal tonen aan het terras.”

“De hoofdaders en specifieke dwarsverbanden van het netwerk zullen eenvoudig terug te vinden zijn. De sculptuur zal bovendien aan herkenbaarheid winnen door de toevoeging van verlichting bij de belangrijkste haltes. Mogelijk kan er zelfs een bedieningspaneel worden geplaatst in de receptie, waarmee haltes of zelfs hele routes kunnen worden aangelicht. Zo kan spelenderwijs het netwerk verder worden verkend en komt het tot leven. Met kerst kan de verlichting een eigen, sfeervolle uitstraling krijgen.”

Om een duurzaam bouwwerk te maken, is gekozen voor bamboe als constructiemateriaal. Bamboe is namelijk licht, sterk en goedkoop. “De warme uitstraling van het materiaal wordt verder versterkt door de beplanting aan de voet van de sculptuur. Deze bestaat uit wintergroene varen, waarvan de kleur mooi contrasteert met de rode kleur van het bamboe”, zegt Vollmer & Partners.

RET gaat nu de mogelijkheden bekijken om het winnend ontwerp uit te voeren. Daarnaast is de winnaar beloond met een bedrag van 1.000 euro. De jury heeft 70 inzendingen beoordeeld, waarvan die van Mark Mes (Bureau voor Stedebouw en Architectuur Wim de Bruijn) als runner-up werd gekozen. De derde prijs ging naar atelier SCOPE landscape and urban design.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Voltooid Beninees conferentieoord van Moke Architecten valt in de prijzen

Vandaag, 15:14

Kantoorpand aan Het Park in Rotterdam wordt luxe woongebouw

Vandaag, 13:44

Expositie toont eerste halve eeuw Almere door makers en bewoners

Vandaag, 10:53

Stadsantropoloog en architect ontleden 'third places' in boek

Gisteren, 13:57

GGD: stop met gebruik van ziekmakend UF-isolatieschuim

Vandaag, 14:32

Bedrijven in de Noordoostpolder moeten zelf watertekort oplossen

Vandaag, 12:05

Koopwoningen ruim vijf procent duurder in januari

Gisteren, 16:26

BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

Gisteren, 10:37

CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

20 februari, 3:26

Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

20 februari, 11:40
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan