Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

255.000 extra ouderenwoningen

6 juli 2004, 9:23
Eind 2009 moeten er 255.000 volledig toegankelijke woningen meer beschikbaar zijn dan in 2002 om ouderen en mensen met een beperking langer zelfstandig te kunnen laten wonen. Om dat te realiseren zullen minister Dekker van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu en staatssecretaris Ross-Van Dorp van Volksgezondheid, Welzijn en Sport afspraken met gemeenten en woningbouwcorporaties maken. Dat is de kern van het ‘Actieplan wonen met zorg en welzijn’ dat zij vandaag naar de Tweede Kamer hebben gestuurd.

Minister Dekker maakt deze zomer afspraken met gemeenten, regio’s en provincies over de woningproductie voor de periode 2005 tot 2009. Zij gaat daarbij nadrukkelijk aandacht vragen voor het realiseren van voldoende toegankelijke woningen voor ouderen. Die kunnen gerealiseerd worden als er meer nieuwbouwwoningen worden gebouwd en bij de aanpak van oude stadswijken.

Om voor geld uit het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) in aanmerking te komen moeten gemeenten in hun plannen voor de aanpak van oude wijken aangeven hoeveel goed toegankelijke woningen voor ouderen zij daarbij realiseren. In de Nota Ruimte krijgen voorts gemeenten de mogelijkheid voor eigen inwoners te bouwen. Zodoende krijgen zij ook meer mogelijkheden te bouwen voor ouderen en mensen met een beperking.

Minister Dekker overweegt om bij de herziening van de huisvestingswet de voorrangspositie van ouderen bij de woonruimteverdeling aan te scherpen. Nu kunnen gemeenten alleen vastleggen hoe zij woningen aan bepaalde doelgroepen, zoals ouderen, toewijzen. De woningbouwcorporaties hebben in het 15 april jl. gesloten convenant over het huurbeleid aangegeven dat zij zich zullen inzetten om meer goed toegankelijke woningen te realiseren.

Staatssecretaris Ross-Van Dorp werkt samen met gemeenten, zorginstellingen en woningcorporaties aan het terugdringen van wachtlijsten én aan het realiseren van voldoende woon-zorgcentra en dienstverlening voor de verdere toekomst. Vorig jaar zijn vijf pilots gestart om voldoende capaciteit voor wonen, verblijf, zorg en diensten te realiseren in een regio. De tweede helft van dit jaar gaat VWS de kennis die is opgedaan bij de pilots aan alle regio’s beschikbaar stellen.

Ook een aantal brancheorganisaties op het terrein van wonen, zorg een welzijn, dragen hun steentje bij om de opgave te helpen realiseren. Het gaat daarbij ondermeer om informatieverstrekking over regelgeving en goede voorbeelden, het beschikbaar stellen van instrumenten en mogelijkheden tot beïnvloeding van de lokale politiek.

De ministeries van VROM en VWS gaan het actieplan jaarlijks actualiseren. Zij zien daarvoor toe op de ontwikkeling van het aanbod van goed toegankelijke woningen, verzorgd wonen en het inlopen van het tekort. De provincies houden de ontwikkelingen bij van de voorbereidende en uitvoerende fase. Ook is het streven inzicht te krijgen in de toename van goed toegankelijke woningen in de dertig steden waarop het Grote Stedenbeleid van toepassing is.

Bron: VROM

Trefwoorden

zorg

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor Anna Maria van Schurmangebouw bij Utrechtse Dom

14 augustus, 11:58

Multifunctionele accommodatie in groene setting voor Heemstede

14 augustus, 9:38

Nieuwe Instituut verwerft omvangrijke diacollectie Louis le Roy

13 augustus, 10:39

De Playlist: Ard Hoksbergen geniet van gelaagdheid Boards of Canada

13 augustus, 9:15

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54

Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

10 augustus, 10:09

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap