Copyright: grafie Fas Keuzenkamp
Copyright: grafie Fas Keuzenkamp
Copyright: grafie Fas Keuzenkamp
Copyright: grafie Fas Keuzenkamp
Copyright: grafie Fas Keuzenkamp
Copyright: grafie Fas Keuzenkamp

Bedrijfsgebouw ESIC Noordwijk opgeleverd

26 juli 2011, 11:37
Op het Space Business Park in Noordwijk is bedrijfsverzamelgebouw ESIC opgeleverd. In het bouwwerk is een loodsachtige uitstraling gecombineerd met die van een modern kantoorgebouw. Het bouwwerk is ontworpen door architectenbureau cepezed.

Het gebouw ontleent zijn uitstraling grotendeels aan het gekromde, begroeide dak. Wie aan de andere kant staat, ziet een eigentijds kantoorgebouw met een hoge mate van transparantie. Het contrast zet zich binnen voort, waar vanuit een industrieel interieur ruim uitzicht wordt geboden op de overwegend groene omgeving.

De verdiepingen, die trapsgewijs teruglopen onder het gekromde dak, hebben een U-vormige plattegrond. Op die manier ontstaat er ruimte voor het atrium, dat het hart van het gebouw vormt. Er bevinden zich informele overlegplekken, een restaurant en andere faciliteiten voor ontmoeting. Het atrium loopt uit in een buitenterras.

BIM
De vormgeving, constructies, klimaatvoorzieningen en bouwfysische aspecten zijn geïntegreerd, waarbij de verschillende adviseurs intensief gebruik hebben gemaakt van een driedimensionaal Bouw Informatie Model (BIM). “Omwille van duurzaamheid en efficiëntie heeft het gebouw een minimum aan installaties”, zegt cepezed.

“Ventilatie vindt plaats door middel van een in de staalconstructie geïntegreerd overdruksysteem dat de lucht van de verschillende units overstort naar het atrium. Hier wint een warmtepomp er energie uit terug, alvorens de lucht weer een weg naar buiten vindt.”

“Betonkernactivering in de staalplaat-betonvloeren houdt het pand voortdurend op een comfortabele temperatuur. Onderaan het gekromde dakvlak heeft het gebouw een brede strook zonnepanelen voor duurzame energievoorziening.”

“Andere voorbeelden van geïntegreerde oplossingen zijn de hemelwaterafvoer weggewerkt achter de gesloten gevelstroken en een alternatief brandveiligheidsconcept waarin het hele pand geldt als één groot brandcompartiment. De staalconstructie van het atriumdak is tevens geleider van de zonwering aldaar.”

Space Business Park
Het Space Business Park is een terrein speciaal voor lucht- en ruimtevaartgerelateerde bedrijven. Deze zijn veelal ondersteunend aan het ESTEC, het technologisch centrum van het European Space Agency.

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde projecten

architectenbureau cepezed

Andere nieuwsberichten

Studio for New Realities brengt binnenspel Plaswijckpark onder gevouwen dak

Gisteren, 14:00

Space&Matter ontwerpt ingetogen houten paviljoen voor BSO in Zeist

Gisteren, 09:30

MoederscheimMoonen Architects benoemt vijf associates

Gisteren, 09:00

ECHO Urban Design en RoosRos Architecten winnen tender Machinewerf Vlissingen

20 november, 4:30

Vervoersregio's Rotterdam, Den Haag en Amsterdam willen miljard extra voor OV

Gisteren, 11:29

Mogelijke proef zelfrijdende pendelbussen tussen station Hoofddorp en Schiphol Trade Park

20 november, 2:15

Fietsflat bij Amsterdam Centraal wordt na 25 jaar gesloopt

20 november, 1:45

Maastricht grootste stijger op lijst van beste steden om te wonen

20 november, 1:15

Minder infraprojecten gaan door na bezuinigingen Prinsjesdag

20 november, 10:40

Om malafide grondspeculatie tegen te gaan, overweegt het kabinet een bedenktijd voor kopers van grond

20 november, 9:00
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan