Xella producent binnenwanden met keurmerk

9 juni 2011, 14:45
Xella is de eerste producent binnen de toepassing massieve binnenwanden met het DUBOkeur® merk.

Op woensdag 25 mei ontving Xella het certificaat voor milieuvriendelijke en duurzame producten voor haar Ytong cellenbeton verdiepingshoge panelen en Silka kalkzandsteen woningscheidende wanden. De heer Jos Cox, CEO Xella Noordwest-Europa, kreeg het certificaat uitgereikt door Prof. dr. ir. Michiel Haas, directeur van het Nederlands Instituut voor Bouwbiologie en Ecologie (NIBE).

Daarnaast presenteerde Xella het boekje ‘De Groene Motor’ met daarin initiatieven gericht op het minimaliseren van de vraag naar energie. Cox: "De bouwwereld heeft de verantwoordelijkheid om een bijdrage te leveren aan een duurzamere wereld. Dat is een uitdaging die Xella in Nederland en internationaal graag aangaat."

Uitsluitend de meest milieuvriendelijke producten binnen een bepaalde toepassing, komen in aanmerking voor het DUBO keurmerk. Het onderzoeksinstituut NIBE, het kennisinstituut over milieubelasting van bouwmaterialen, beoordeelt de producten op basis van 17 (milieu)aspecten, variërend van broeikaseffect tot hergebruik of verwerking van het afval, volgens de methode van de Levenscyclusanalyse (LCA).

Met het DUBO keurmerk laat Xella zien dat ze met Ytong en Silka tot de meest milieuvriendelijke producten behoren in de keten. Het DUBO keurmerk toont op een onafhankelijke manier de duurzaamheid en milieuvriendelijkheid van materialen en/ of bouwproducten aan.

Tijdens de uitreiking presenteerde Xella ook het boekje ‘De Groene Motor." Jos Cox: "Xella wil een voorloper zijn op het gebied van duurzame bouwoplossingen. Het op de markt brengen van bouwproducten en bouwsystemen die de vraag naar energie minimaliseren, heeft daarbij prioriteit. Het boekje ‘De Groene Motor’ geeft aan welke initiatieven we ontplooien in het belang van mensen, onze leefomgeving en de wereld als geheel."

Andere nieuwsberichten

Havermans architecten aan de slag met ontwikkeling De Faam in Breda

3 uur geleden

Vijf nominaties Abe Bonnema Prijs voor Jonge Architecten 2026

Vandaag, 13:00

Includi aan de slag met herinrichting centrale bibliotheek Amerikaanse stad

Vandaag, 12:16

Nog één dag om projecten in te zenden voor Archello Awards 2026

Vandaag, 10:30

Herinrichting en geschiedenis Grote Markt centraal in nieuw boek

1 uur geleden

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

2 uur geleden

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

Gisteren, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

Gisteren, 10:00

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

28 september, 3:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

28 september, 1:57
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap