Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Langzaamverkeerbrug voor parken Rotterdam

27 mei 2011, 16:36
Architectenbureau schiemann weyers architects en Haasnoot Bruggen hebben de aanbesteding voor achttien langzaamverkeerbruggen in Rotterdam gewonnen. De bruggen zullen worden gerealiseerd in verschillende natuurparken in de Maasstad. Het gaat om een prototype met verschillende ‘unieke’ varianten.

De bruggen verschillen alle in breedte, lengte, ligging en gebruik. Het ontwerp bestaat uit twee variabele componenten, te weten het brugdek en het hekwerk.

“Deze componenten blijven consistent in hun formele verschijningsvorm, maar de bruggen bezitten het vermogen zich aan de specifieke context aan te passen. Iedere brug is zeer duidelijk herkenbaar als onderdeel van een reeks maar tegelijkertijd uniek in zijn vormgeving”, zegt schiemann weyers architects.

“Het hekwerk is opgebouwd uit een x-aantal regelmatig repeterende stijlen. De hoeveelheid en toepassingsvorm (tweezijdig, links, rechts, geen, symmetrisch, asymmetrisch) is afhankelijk van de situatie en het gebruik. De stijlen zijn niet met elkaar verbonden, er bestaat geen bovenrail.”

“Het ontbreken van dit horizontale onderdeel ondersteunt de versmelting tussen object en context. Uitzondering vormt de incidentele toevoeging van een in maat afwijkende horizontale balk. Hierdoor wordt op uitgezochte plekken en zekere verblijfskwaliteit aan de betreffende brug toegekend.”

“Stijlen en balken zijn vervaardigd van bamboecomposiet, een relatief nieuw en zeer duurzaam materiaal dat het karakter van (hard)hout - natuurlijke verschijningsvorm - en de eigenschappen van synthetische materialen - weinig onderhoud - met elkaar combineert.”

De gemeente had in deze aanbesteding expliciet gevraagd om een samenwerking tussen een aannemer en architect. Haasnoot Bruggen en schiemann weyers architects verzorgen zowel het ontwerp als de uitvoering. De eerste acht bruggen dienen 1 maart 2012 te zijn opgeleverd, de overige tien bruggen op 1 juni 2012.

De aanbesteding staat overigens geheel los van de aanbesteding voor 65 langzaamverkeerbruggen die Rotterdam vorig jaar uitschreef onder jonge architectenbureaus.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Merle Ebskamp nieuwe directeur van architectuurcentrum Aorta

Gisteren, 11:17

Studio Ard Hoksbergen ontwerpt woongebouw voor onderwijspersoneel op Centrumeiland

20 augustus, 1:00

De Playlist: Bert Dirrix en zijn vrouw stellen hun huis open voor concerten

20 augustus, 9:15

In beeld: Folly Art Norg 2026

19 augustus, 1:10

Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

Gisteren, 10:06

Friesland wil 54 miljoen uittrekken voor kopen van landbouwgrond

20 augustus, 10:26

Woonalliantie: draai belemmerende regels woningmarkt terug

19 augustus, 9:52

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

18 augustus, 10:47

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

17 augustus, 1:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap