Het ontwerp van noordwestzes voor het REM-eiland bij Overhoeks
Het ontwerp van Concrete voor het REM-eiland in de Houthavens

Noordwestzes claimt plan REM-eiland

30 maart 2011, 17:41
Architectenbureau noordwestzes claimt het ‘geestelijk eigendom’ van de plannen voor het REM-eiland. Volgens architect Lody Trap zijn De Principaal en horecaondernemer Nick van Loon ‘buiten ons om’ met het idee van zijn bureau aan de slag gegaan. “Wij hebben het platform van de sloop gered”, zegt de directeur van noordwestzes.

“Toen wij vernamen dat het REM-eiland geborgen ging worden, hebben we de berger aangesproken. Als we dat niet hadden gedaan, was het inmiddels al lang verschroot.”

Het Alkmaarse bureau deed in 2006 met het voormalige zendplatform mee aan een besloten prijsvraag voor een presentatiepaviljoen voor Overhoeks in Amsterdam, maar volgens de beoordelingscommissie zou het eiland niet binnen het gestelde tijdspad op de beoogde locatie gerealiseerd kunnen worden.

“Vervolgens kwam het ter sprake in een acquisitiegesprek voor woningbouw bij De Principaal. Die was erg enthousiast en vroeg of we ons plan achter konden laten”, zegt Trap.

Tot zijn verbazing kocht De Principaal het eiland twee jaar later zonder nadere inlichting aan, om dit met een ander bureau (Concrete Architectural Associates) te herontwikkelen.

Toen Trap de ontwikkelaar vroeg waarom dit buiten medeweten van noordwestzes was gebeurd, deelde deze mee dat horecaondernemer Nick van Loon met een nieuw plan was gekomen. Van Loon wilde er een restaurant in vestigen, terwijl het idee van noordwestzes hoofdzakelijk berust op een presentatiefunctie.

“Daar verschuilt De Principaal zich nu achter, maar Van Loon is in 2006 ook twee keer bij ons over de vloer geweest om te spreken over de plannen. Hij was eveneens enthousiast over ons idee, maar heeft vervolgens Concrete ingeschakeld als architect. Waarom? Ik denk omdat het een bevriend bureau is.”

Trap heeft ook Concrete aangesproken over de kwestie. “Bij dat bureau vertelden ze me dat ze de opdracht vanuit De Principaal verkregen had en ze verwezen me daar naar door. Met andere woorden, ze hadden er geen boodschap aan. Ik zou denken dat zo’n bureau bij zichzelf te rade gaat of het wel netjes is de plannen van collega-architecten uit te werken. Blijkbaar is dat niet het geval.”

Trap zegt nu een rechtszaak voor te bereiden over het ‘auteurschap’ van het plan. Concrete wilde wegens de juridische procedure niet reageren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Interieur Het Warenhuis weerspiegelt industrieel verleden Oss

Gisteren, 14:46

MVRDV ontwerpt campus in Jerevan die jongeren kansen biedt in technologiesector

Gisteren, 13:40

Architectenweb en Nieuwe Instituut geven 25 kaarten weg voor presentatie Sick Architecture

Gisteren, 10:34

Rotterdam vertaalt omgevingsvisie naar concrete keuzes en fasering

25 februari, 3:35

OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

Gisteren, 11:49

Gelderland wil dat Rijk noodmaatregelen neemt tegen aansluitstop

Gisteren, 09:33

Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

25 februari, 11:47

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

25 februari, 9:31

Kabinet onderzoekt verbod of subsidiestop op ziekmakend UF-schuim

24 februari, 2:32

Bedrijven in de Noordoostpolder moeten zelf watertekort oplossen

24 februari, 12:05
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan