Ballast Nedam overtreft verwachtingen

11 maart 2011, 10:58
Bouwbedrijf Ballast Nedam heeft in 2010 in een lastige markt beter gepresteerd dan verwacht en denkt de resultaten dit jaar op peil te kunnen houden. Dat heeft de onderneming uit Nieuwegein vrijdag bekendgemaakt.

Om de resultaten op hetzelfde niveau als in 2010 te houden, moet Ballast Nedam zwakte in vooral de woningbouw en vastgoedontwikkeling compenseren. Het bedrijf is het meest positief over de markten voor windmolenparken op zee en voor alternatieve brandstoffen.

Ballast Nedam haalde vorig jaar een nettowinst van 7 miljoen euro, 1 miljoen euro meer dan in 2009. De omzet daalde licht, van 1,38 miljard euro naar 1,36 miljard euro en het bedrijfsresultaat (ebit) steeg met 1 miljoen euro tot 18 miljoen euro.

Analisten rekenden gemiddeld op een winst van 5 miljoen euro, een omzet van 1,36 miljard euro en een bedrijfsresultaat van 16 miljoen euro.

Het bedrijf rekent voor dit jaar op een bedrijfsresultaat tussen 15 en 20 miljoen euro. Ballast Nedam had aan het eind van 2010 voor 1,8 miljard euro aan opdrachten in de boeken staan. De kwaliteit daarvan 'verschaft Ballast Nedam een relatief goede uitgangspositie in een slechte mark'.

De onderneming gaat ervan uit dat de bouw- en inframarkten zich dit jaar niet zullen herstellen. Daarvoor is de concurrentie en de daarbij behorende prijsdruk te groot.

Ballast Nedam begon vorig jaar met de bouw van 28 woningen uit eigen vastgoedontwikkeling. Een jaar eerder waren dat er nog 177. Het bedrijf ziet het structurele tekort op de woningmarkt echter toenemen.

"Op termijn biedt de woningmarkt dus wel degelijk perspectief.'' In de kantorenmarkt zal het herstel langer duren vanwege de landelijke leegstand van 7 miljoen vierkante meter.

Het volume in de inframarkt zal licht afnemen ondanks het aanbod van grote projecten van en extra uitgaven door de centrale overheid. Het aantal opdrachten van lagere overheden zal dalen, aldus Ballast Nedam.

Bron: ANP

Trefwoorden

ballast nedam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bouwstart voor zestig seniorenwoningen in groen landschap Hoorn

Gisteren, 16:39

Woongemeenschap van Woonwerk Architecten in Winkelsteeg speelt in op maatschappelijke opgaven

Gisteren, 15:41

Frank Havermans 'stut' Nijmeegs Besienderhuis met houten constructie

Gisteren, 14:33

Bozar wijdt gerenoveerde Zaal M en Studio in

Gisteren, 11:56

Heijmans voorziet voorlopig nog hinder door stikstofcrisis

Gisteren, 17:28

KB nationale bibliotheek eind 2028 naar tijdelijk onderkomen

Gisteren, 13:13

TenneT: aansluitingsstop op stroomnet dreigt in drie provincies

Gisteren, 09:17

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

12 februari, 11:30

Vlaanderen in beroep in rechtszaak om Limburgs tramdebacle

12 februari, 10:30

Raad van State: geen extra natuurcompensatie Maasvlakte nodig

11 februari, 2:38
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan