Copyright: grafie Robert Benschot
Copyright: Daklicht van de foyer (grafie Robert Benschot)
Copyright: grafie Robert Benschot
Copyright: grafie Robert Benschot
Copyright: Prinses Máxima nam dinsdag alvast een kijkje (grafie Robert Benschot)

Verbouwd Korzo Theater opent deuren

2 februari 2011, 12:01
Vrijdag wordt het verbouwde Korzo Theater in Den Haag geopend. Architectenbureau 3TO architecten heeft in vier totaal verschillende gebouwdelen op een kleine locatie een complex programma gerealiseerd. Daartoe zijn eveneens verschillende maatregelen genomen.

Korzo nam begin jaren tachtig als danstheater haar intrek in de voormalige bioscoop Corzo. In de decennia erna werd het onderkomen uitgebreid, met onder meer een naastgelegen voormalige kerk en een oud kantoorpand. Het gebouwenensemble bevindt zich tussen de Prinsenstraat en Nobelstraat in het stadscentrum.

Doordat Korzo zich meer ontwikkelde als productiehuis voor dans- en theatervoorstellingen nam de behoefte aan studioruimten toe. Daarnaast voldeden de foyer en publieksvoorzieningen niet meer, onder invloed van een toenemende publieksstroom.

De grootste uitdaging in het ontwerpproces was volgens 3TO het realiseren van een complex programma op een kleine locatie, en ook nog in vier gebouwdelen die qua bouwstijl en leeftijd totaal van elkaar verschillen.

Sloop voormalige kerk
De sloop van de voormalige kerk (en het oude middengedeelte) was een voorwaarde, zegt het Haagse bureau. Het gebouw bood weliswaar plaats aan een ‘mooie’ dansstudio, maar na de sloop ontstond er ruimte voor drie grote studio’s, voorzieningen voor artiesten en medewerkers en een logische verbinding met de panden aan de Nobelstraat.

“Andere grote ingrepen zijn de uitbreiding van de vlakke vloer van de grote zaal en een reorganisatie van de publiekstromen, waardoor er meer lucht en ruimte ontstaat in de foyer”, meldt 3TO.

De al bestaande entree aan de Prinsenstraat wordt de hoofdingang voor zowel het publiek als de artiesten. “De relatie van de foyer met de straat hebben we versterkt door de bestaande entree twee verdiepingen hoog te maken. Hierdoor komt er licht vanaf twee kanten van de entree. Je kunt door het entreeportaal doorkijken naar de foyer”, zegt 3TO.

Foyer
De foyer wordt het meest sprekende onderdeel van het vernieuwde Korzo. “We geven karakter aan de foyer door daglicht in deze ruimte binnen te laten. Dit doen we door het dak van de foyer boven de bestaande zalen uit te tillen. Op de achterwand van de foyer is een choreografische notatie in het beton afgebeeld. Hier raken dans en architectuur elkaar.”

De foyer dient als ontmoetingsruimte voor kunstenaars en het publiek, aldus 3TO. Daarnaast kan het worden samengevoegd met de naastgelegen kleine zaal, waardoor een multifunctionele ruimte ontstaat die op verschillende momenten van de dag van karakter en sfeer moet kunnen veranderen. “Bijvoorbeeld overdag een café / loungeplek en ‘s avonds een ruimte voor een talkshow, muziek- of dansvoorstelling”, verduidelijkt het bureau.

Zitelementen
3TO heeft speciaal voor de multifunctionele ruimte zitelementen ontworpen die uitwisselbaar zijn tussen de twee ruimtes. In de foyer worden deze zitelementen gecombineerd met podiumelementen, waardoor hoge en lage zitplaatsen gemaakt kunnen worden. In de kleine zaal kunnen deze elementen op een tribune worden geplaatst, waardoor van een staantribune een zittribune gemaakt wordt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maarten Hajer verzorgt 26e Jan Wilslezing

2 uur geleden

Team met Studio Prototype en Hollandse Nieuwe renoveert rijkskantoor Maastricht

4 uur geleden

Glazen façade van MVRDV siert flagshipstore in Beijing

Vandaag, 10:00

Stadsbalkon Groningen moet plaatsmaken voor groene voorzijde station

Gisteren, 15:44

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

4 uur geleden

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

Vandaag, 11:11

Zeeland en Rijk onderzoeken samen alternatief voor Zeelandbrug

Gisteren, 16:29

Katwijk mag na jaren vertraging woonwijk met 5600 huizen bouwen

Gisteren, 13:04

Europese klimaatdienst: klimaatdoel dreigt al tegen 2030 te sneuvelen

Gisteren, 10:31

INBO benoemt Fokke de Vries tot partner

13 januari, 2:10
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan