Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Verbouwd Sportpaleis Ahoy klaar voor opening

21 januari 2011, 13:58
Vrijdag is de opening van het vernieuwde Ahoy. Zwarts & Jansma Architecten ontwierp samen met Merkx+Girod architecten in opdracht van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam de uitbreiding en modernisering van het Sportpaleis.

Evenementenhal Ahoy was vorig jaar enkele maanden gesloten voor een grootscheepse verbouwing. Het dak werd verhoogd, de capaciteit uitgebreid en de akoestiek verbeterd. Andere vernieuwingen betreffen het kleurgebruik en de verlichting. Zo is de gevel is voorzien van een ledfaçade, waarop een voorproefje van het evenement zichtbaar is.

Van sport naar entertainment
Het Sportpaleis van Ahoy is rond 1970 gebouwd als overdekte wieler- en ijsbaan. Ahoy werd in de loop der jaren steeds vaker gebruikt voor entertainmentdoeleinden, waardoor het oude gebouw niet meer voldeed aan de huidige eisen. Dit was de aanleiding voor de uitbreiding en vernieuwing van het complex. Ruim 31.000 m2 van het Sportpaleis werd aangepakt tijdens de modernisering en er werd een uitbreiding van 3.500 m2 gerealiseerd.

Dakverhoging
Hedendaagse acts vereisen een grotere vrije hoogte en een betere toegankelijkheid van de zaal dan het oorspronkelijke Sportpaleis kon bieden. Tijdens de modernisering is daarom het dak zes meter verhoogd en is de arenavloer toegankelijk gemaakt voor vrachtwagens. Het dak is ook zwaarder uitgevoerd, zodat elementen met een groot gewicht opgehangen kunnen worden.

Capaciteit
Door de extra hoogte die het gebouw heeft gekregen en met de toevoeging van een tribune aan de westzijde van de arena is de bezoekerscapaciteit verhoogd van 10.550 naar 15.818 personen. De nieuwe tribune verbindt de bestaande tribunes met elkaar.

Rond de nieuwe productietoegang van de arena is een nieuwe uitbreiding gerealiseerd. Zo ontstaat plek voor meer opslagruimte voor de productie en kwamen bestaande ruimtes binnen het Sportpaleis beschikbaar voor nieuwe functies. Zowel op de begane grond als op de eerste verdieping konden daarom bezoekerspleinen worden gerealiseerd, waaraan zich bars, garderobes, shops, en de vernieuwde toiletgroepen bevinden.

Het vernieuwde Ahoy wordt vanavond geopend met de start van de concertreeks De Vrienden van Amstel Live.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Houten Stelthuis van Woonpioniers is aardbevings- en klimaatbestendig

52 minuten geleden

Bouwvergunning voor wooncomplex door SVP in Banne Noord verleend

2 uur geleden

Landschappelijk ontworpen buurt in Vinex-wijk Schuytgraaf voltooid

3 uur geleden

BureauVanEig verbetert uitstraling Haagse rijtjeswoningen bij verduurzaming

Gisteren, 15:30

Grondprijs voor landbouwgrond loopt op tot bijna een ton

4 uur geleden

ANWB: betrek bewoners beter bij parkeerplannen in de wijk

Gisteren, 14:00

Kabinet gaat mogelijk infrastructuurprojecten schrappen

Gisteren, 10:42

Onderzoek: bedrijventerreinen slecht voorbereid op wateroverlast

16 maart, 1:10

Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

16 maart, 10:08

NVM: verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters

13 maart, 4:03
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan