Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Verticale tuin voor stadskantoor Rotterdam

14 januari 2011, 10:41
De plek waar in 2012 begonnen wordt met de bouw van het nieuwe gedeelte van het Rotterdamse stadskantoor, gaat tot die tijd fungeren als een plein. De ontmoetingsplaats wordt opgesierd door een kunstwerk op de gevel van het overgebleven deel van het deels gesloopte gebouw.

Donderdag hebben omwonenden en ondernemers het ontwerp voor deze aankleding gekozen: een verticale tuin die het seizoen weergeeft in de vorm van grote bloemkunstwerken die bevestigd zijn op de gevel. Het idee komt van 2012 Architecten, dat werd gekozen uit vier ontwerpers.

In 2010 is een deel van het oude stadskantoor gesloopt. Het monumentale deel uit de jaren ’50 blijft behouden. Hierdoor is achter het stadhuis een nieuw plein in de binnenstad ontstaan. In overleg met bewoners en ondernemers is besloten het plein als verblijfsplek op te leveren met bestrating, groen en bankjes.

“De locatie is hiermee ook geschikt voor kleinschalige culturele en sportieve activiteiten Het kunstwerk op de gevel van het monumentale stadskantoor is onderdeel van de plannen. Naar verwachting worden het plein en het kunstwerk in het voorjaar van dit jaar opgeleverd”, zegt de gemeente Rotterdam.

Voorontwerp
Op dit moment wordt de ontwerpplannen voor het nieuwe stadskantoor uitgewerkt. Naar verwachting wordt in maart 2011 het voorontwerp voor het stadskantoor vastgesteld door de gemeenteraad. Deze is gemaakt door architectenbureau OMA die in 2010 de ontwerpwedstrijd van het stadskantoor won.

Na vaststelling van het voorontwerp selecteert de gemeente een marktpartij die in 2012 zal starten met de herontwikkeling van het stadskantoor. Het nieuwe stadskantoor biedt straks plaats aan kantoren van de gemeente Rotterdam, de grootste Stadswinkel van Rotterdam, een passage en een ondergrondse parkeergarage. Ook komen er woningen, winkels en horeca.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Vakwerk Architecten draagt met Camden Town bij aan Hyde Park

Gisteren, 11:37

Bouwstart van verticaal dorp in Shenzhen naar ontwerp van MVRDV

6 augustus, 10:06

De Playlist: Alex Kypriotakis-Weijers zingt en performt op karaokefeestjes

6 augustus, 9:15

Kantoorgebouwen uit jaren ‘70 rond binnentuin in Brussel door B2Ai grondig vernieuwd

5 augustus, 10:16

In twintig jaar bijna verdubbeling aantal restaurants, categorie fastfood groeide het hardst

5 augustus, 11:28

Rijkswaterstaat spreekt van uitzonderlijke situatie door droogte

4 augustus, 5:45

VMN media neemt Vastgoedjournaal over

4 augustus, 10:05

Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

31 juli, 4:45

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap