Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Laboratorium zet zich in voor milieubescherming

10 december 2010, 15:25
De bescherming van het milieu en het drukken van het energieverbruik behoren tot de engagementen van het laboratorium GlaxoSmithKline. Zich bewust van de ontwikkelingen en de problemen in het fenomeen ‘klimaatveranderingen’, zet het innoverende programma’s op het getouw met als doel het energieverbruik maximaal te verlagen.

Al deze activiteiten hebben het GSK mogelijk gemaakt zijn impact op het milieu te verminderen : in 2009 bedroeg zijn carbon footprint 6,7 miljoen ton, hetzij een verlaging van ongeveer 600.000 ton, gerealiseerd in één jaar tijd.

Sinds vele jaren al wendt het laboratorium GlaxoSmithKline eenvoudige maar duurzame maatregelen aan voor de vermindering van vervuilende vormen van energie en de bescherming van het milieu.

In 1998 inaugureert GSK zijn maatschappelijke zetel in Marly-le-Roi. De site die is opgebouwd uit zowat 6.000m² grote ramen en met respect voor de omgeving, bevordert de inval van natuurlijk licht in de kantoren.

In 2006 zet het laboratorium zijn milieuactie verder met de start van zijn programma «Climate Change», dat tot doelstelling heeft de energieconsumptie van alle sites tegen het jaar 2015 met 45 % te verminderen.

In 2008 was het filiaal in Frankrijk één van de eerste die zijn carbon footprint realiseerde, en zijn impact op het milieu in cijfers vertaalde en deze elk jaar verbeterde.

Voor de thermische isolatie van de site installeerde GSK thermische folies van de onderneming Luxasolar. Deze totaal hyperisolerende en transparante folie veroorzaakt geen verlies aan helderheid. Hij maakt maximale isolatie mogelijk zodat in de kantoren de temperatuur maximaal constant gehouden wordt, warmte bewarend in de winter en koelte in de zomer.

Dank zij de installatie van deze folie kan tot 30% worden bespaard op energie, t.t.z. een jaarlijkse winst van 1.946.918 kWh in elektriciteitverbruik en van 1.473.738 kWh in gasverbruik, en wordt een aanzienlijke reductie bereikt van de CO2-emissies die verantwoordelijk zijn voor de massale uitstoot van gassen met serre-effect.

Luxasolar : Deze hyperisolerende folie, die wordt geïnstalleerd aan de binnenkant van glasoppervlakken, is onzichtbaar en weerkaatst het zonnelicht op dezelfde manier als het glas dat doet. Hij zwakt het binnenlicht niet af en behoudt het zicht naar buiten. Het scherm filtert de UV stralen en zorgt ervoor dat de voorwerpen en materialen binnenin het gebouw niet onderhevig zijn aan verkleuring en kwaliteitsverlies.

In de zomer werkt deze folie de reflectie van de zonnewarmte in de hand, waardoor de warmte binnen het gebouw tot 10 graden verlaagd kan worden. In de winter maakt hij het mogelijk dat het warmteverlies via de vensters gereduceerd wordt. De installatie van deze folies heeft dus geleid tot een energiebesparing van 30% (verwarming en airco) en tot een zeer sterke reductie van de CO2-emissies die verantwoordelijk zijn voor de massale uitstoot van gassen met serre-effect.

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

1 uur geleden

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

3 uur geleden

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

56 minuten geleden

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

4 uur geleden

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan