Copyright: 's Van Eijk en Van der Lubbe

Totaalontwerp voor vernieuwd Muziekgebouw

8 november 2010, 13:36
Het Muziekgebouw Frits Philips in Eindhoven heeft een grondige renovatie ondergaan. De activiteiten rond de opening, zoals rondleidingen door de ontwerpers Niels van Eijk en Miriam van der Lubbe, zijn net afgesloten.

De rondleidingen door de ontwerpers zijn een voorbeeld van de vele activiteiten die sinds de opening op 9 oktober plaatsvonden. Studenten van de Design Academy Eindhoven hebben bijvoorbeeld foto’s en films voor het Muziekgebouw gemaakt. Het gerenoveerde muziekgebouw heeft grote aantallen geïnteresseerden getrokken.

De uitstraling en inrichting van het gebouw paste niet bij de status, die het muziekcentrum internationaal heeft. Het Muziekgebouw Frits Philips hoort bij de wereldtop wat betreft goede akoestiek in concertzalen. Het totaalontwerp van Niels van Eijk en Miriam van der Lubbe maakt het gebouw moderner en opener.

Het ontwerp reikt van architectonische ingrepen tot de vormgeving van het servies en de uniformen. Bij het ontwerp zijn licht, technologie en design ineens gedaan, in nauwe samenwerking met andere partijen, zoals Phlips Design en Hypsos. ‘Gastvrijheid’ is een van de leidende uitgangspunt bij het redesign geweest.

Een volledig glazen gevel is in de plaats gekomen van de voormalige gesloten baksteengevel en nieuwe foyers en een nieuwe vide zijn gecreëerd. In de foyer op de begane grond is een muziekwinkel met interactieve catalogus en luisterstoelen gevestigd. Een ledgebaseerde multimediawand van 50 m2 en verlichting aan het plafond draagt bij aan de sfeer, maar kan ook worden ingezet als middel voor routing.

Ook voor andere foyers ontwierpen Van Eijk en Van der Lubbe nieuwe meubels, tapijt en ‘verborgen’ bars. Tevens hebben zij de kleedkamers voor de artiesten en de stoelen in de concertzaal onder handen genomen.

Een deel van de meubels zijn opgenomen in de collecties van het Nederlandse merk Lensvelt en het Italiaanse Skitsch.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Being en COD ontwikkelen vier woongebouwen aan Tolhuiskanaal in Amsterdam-Noord

Gisteren, 15:53

Studio Hartzema presenteert plannen voor een nieuwe stad in Zeeland

Gisteren, 13:56

Team met Mecanoo en Inside Outside wint tender kavel 1A2 Sluisbuurt

Gisteren, 10:52

Voids benadert lastig plangebied als aantrekkelijke leefomgeving

20 mei, 4:48

Kamer niet gerust op betaalbaarheid stadsverwarming in nieuwe wet

Gisteren, 11:36

Nieuwe editie van de Architecten Wielerkoers

20 mei, 2:45

Nieuwe Rotterdamse aanpak woningbouw: meer snelheid, minder regels en heldere keuzes

20 mei, 9:49

Gemeenten krijgen 7.000 euro per gebouwde betaalbare woning

19 mei, 3:05

Marian Herman wordt algemeen directeur ontwikkelaar Edge

19 mei, 1:14

KYK Architecten/Quadraat neemt architectenbureau MD2A over

19 mei, 12:59
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan