Ouderen ervaren ernstige hinder door warmte

13 oktober 2010, 10:17
Een op de vijf ouderen ervaart ernstige hinder en slaapverstoring door warmte. Tijdens tropische dagen geldt dit zelfs voor driekwart van alle mensen die ouder zijn dan 65 jaar. Ook gezondheidsklachten als benauwdheid en vermoeidheid komen voor. Dit staat in een rapport dat de GGD Hart voor Brabant woensdag presenteert.

Het is volgens een GGD-woordvoerster de eerste keer dat in Nederland onderzoek is gedaan naar hittebeleving bij ouderen. Het Bureau Gezondheid, Milieu & Veiligheid van de GGD voerde het onderzoek afgelopen zomer uit in samenwerking met TNO en Wageningen Universiteit.

In vijf appartementencomplexen in Tilburg vulden ruim driehonderd ouderen een vragenlijst in over hoe zij hitte beleven. Bij veertien mensen werden aanvullende binnen- en buitentemperatuurmetingen gedaan tijdens de hete julimaand. Ook werd hun lichaamstemperatuur en hartslag gemeten.

Ventilatiemogelijkheden
Niet alle ouderen hebben evenveel last van de hitte. Mensen die tevreden zijn over de ventilatiemogelijkheden en het comfort van de woning, ervaren minder hinder. Ook de ligging van de slaapkamer is van belang.

Ouderen hebben minder last van de warmte wanneer de kamer niet aan de zonzijde ligt. Maar ook de fysieke en mentale gezondheid speelt een grote rol. Vooral sociaal geïsoleerde mensen en mensen met hart- en vaatziekten of longaandoeningen lopen risico.

Uit eerder CBS-onderzoek bleek al dat hoge temperaturen een verhoogde sterfte tot gevolg hebben. Elke graad die de gemiddelde temperatuur boven het langjarig gemiddelde uitstijgt, leidt tot extra sterfte van ruim dertig personen per week. In de warme periode tussen 23 juni en 12 juli van dit jaar overleden ongeveer vijfhonderd mensen meer dan normaal.

De GGD pleit daarom voortaan bij de bouw of inrichting van woningen meer maatregelen te treffen tegen hittevorming. Verder kan iedereen zijn steentje bijdragen door ouderen die eenzaam zijn of met een slechte gezondheid kampen, extra in de gaten te houden tijdens warme periodes.

Bron: ANP

Trefwoorden

ouderen warmte

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Dialoog tijdens SFA-congres: moet er een verplichte normering voor titelbescherming komen?

Gisteren, 13:45

BNLA architecten voorziet Kauwgomballenfabriek van optopping met 65 woningen

Gisteren, 12:03

AFFR 2026 opent met Japanse film Numakage Public Pool

Gisteren, 10:30

Vijf nominaties voor de prijs voor Architect van het Jaar 2026

Gisteren, 09:00

Provincie worstelt met nieuwe windturbines bij Amsterdam-Noord

Gisteren, 14:38

Kabinet helpt woningbouw te versnellen op vijf plekken

Gisteren, 11:09

Directe gasverbinding Nederland en Noorwegen stap dichterbij

31 augustus, 12:20

Kabinet kiest twee keer tiphoogte als minimumafstand windturbine

31 augustus, 10:34

Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

28 augustus, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

28 augustus, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap