Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Vogelaarheffing is 'een bizar onding'

17 september 2010, 13:45
"De Vogelaarheffing is een bizar onding met perverse effecten.'' Dit betoogde advocaat Amma Grapperhaus tijdens een rechtszaak die 78 woningcorporaties tegen het Centraal Fonds Volkshuisvesting hebben aangespannen. De zaak dient vrijdag in de rechtbank in Utrecht.

Zeven advocaten kregen in de ochtend twee uur de tijd om in een pleitnota van veertig pagina's de bezwaren van de woningcorporaties voor het voetlicht te brengen. Het gaat om een proefproces. De uitkomst heeft gevolgen voor in totaal 212 woningcorporaties, die het geld terug eisen.

Volgens Grapperhaus zorgt de heffing die het Centraal Fonds Volkshuisvesting sinds 2008 int, voor ongewenste onderlinge concurrentie. Arme corporaties worden in haar ogen gedwongen geld af te staan dat ten goede komt aan rijke corporaties, die vervolgens met dat geld de armlastige organisaties uit de markt prijzen.

Grapperhaus zei dat de corporaties wel solidair willen zijn, maar niet op deze manier. De corporaties erkennen dat hun vermogen maatschappelijk geld betreft, maar ze willen niet dat Den Haag kan beslissen over de bestemming van deze tegoeden.

Demissionair minister Eimert van Middelkoop (Wijken) weet dat veel corporaties bezwaren hebben tegen de heffing, maar ziet ook dat ze heel gemotiveerd zijn om de wijken te verbeteren. Hij noemde de bewoordingen van de advocaat vrijdag 'vrij sterk' en wijst erop dat het kabinet de heffing pas heeft opgelegd nadat de corporaties er onderling niet in waren geslaagd afspraken te maken over bijdragen aan het wijkenbeleid.

Alle woningcorporaties in het land betalen sinds 2008 de Vogelaarheffing, vernoemd naar oud-minister Ella Vogelaar. Jaarlijks gaat het in totaal om 75 miljoen euro, bedoeld voor de vijftig corporaties in de veertig achterstandsbuurten, de zogeheten Vogelaarwijken.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bedrijfsgebouw van hergebruikte materialen geïnspireerd door tempelcomplex

3 uur geleden

Eerste woongebouw binnen gebiedsontwikkeling Brainpark Rotterdam voltooid

Gisteren, 11:52

De Playlist: Remco Wagenaar ziet jaren tachtig als muzikale overgangsperiode

Gisteren, 09:15

‘Regeneratieve Architectuur’ is thema van Architect@Work in Rotterdam

Gisteren, 09:00

Rapport over inclusief wonen gepresenteerd tijdens symposium

1 uur geleden

Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

Gisteren, 13:37

Bundesbank begint zoektocht naar nieuw hoofdkantoor in Frankfurt

14 augustus, 10:49

Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

13 augustus, 11:51

Amsterdamse wethouder ontkent achterhouden kosten Oostbrug

12 augustus, 9:33

Koophuizen in bijna alle gemeenten in prijs gestegen

11 augustus, 9:54
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap