Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects
Copyright: MV Architects

Schipholbibliotheek MV Architects geopend

27 augustus 2010, 10:41
Op Schiphol is officieel de Airport Library geopend naar ontwerp van MV Architects. Schiphol is daarmee de eerste luchthaven ter wereld met een eigen permanente bibliotheek. De bibliotheek moet het culturele visitekaartje van Nederland worden.

De Airport Library bevindt zich achter de paspoortcontrole. Passagiers kunnen er, terwijl ze op hun vlucht wachten, boeken lezen en muziek luisteren. Het is echter niet mogelijk om de boeken te lenen. iPads zijn in het ontwerp geïntegreerd om muziek te kunnen beluisteren of korte films te bekijken over Nederland.

Marjolein Vreeburg van MV Architects zegt dat de bibliotheek als aandachttrekker moest worden neergezet zonder de uniformiteit en transparantie van het totale gebied verloren te laten gaan. Dit is gedaan door middel van ranke en hoge boekentorens, die de vide insteken waardoor de pas¬sagier ook op de eerste verdieping een indruk van de Airport Library krijgt. De designstudio ontwierp eerder op Schiphol onder meer de Baby Care Lounge, Kids Forest en restaurant Pier 01.

In de bibliotheek is literatuur in 29 talen te vinden. Er zijn vertaalde boeken van Nederlandse auteurs en van werken over onder meer de Nederlandse architectuur, kunst en fotografie. De boeken moeten een beeld geven van de Nederlandse cultuur.

De Airport Library is gevestigd op een plek op Schiphol waar vooral passagiers komen die overstappen. ,,Wij willen graag passagiers inspireren om de volgende keer echt een bezoekje aan Nederland te brengen'', legt president-directeur Jos Nijhuis van de luchthaven uit. ,,Dit is een cultureel visitekaartje van Nederland.'' Behalve met boeken wordt er ook via digitale foto's op een televisiescherm een beeld van Nederland geschetst.

Prinses Laurentien opende de bibliotheek door een aantal boeken aan te bieden. Zij noemde de Airport Library een grensoverschrijdend initiatief. De Airport Library is zeven dagen per week en 24 uur per dag open.

De boekwinkel om de hoek zegt niet bang te zijn voor de concurrentie van de nieuwe bibliotheek. ,,Ik denk dat de mensen die er echt op uit zijn een boek te kopen, hier zullen blijven komen'', verklaart een verkoopster. Zij ziet er zelfs wel het nut van in. ,,De mensen die alleen langskomen om boeken en tijdschriften te lezen, maar niets kopen, kunnen we nu doorverwijzen.''

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Eklund_terbeek transformeert Schiedams rioolgemaal naar woonhuis

Gisteren, 15:43

OMA past gerechtsgebouw landschappelijk in op oud vestingterrein Lille

Gisteren, 13:25

Woongebouw door Moke Architecten op Hembrugterrein klaar

Gisteren, 11:35

Opening Nationaal Slavernijmuseum met drie jaar uitgesteld

Gisteren, 09:15

Vernieuwde tijdlijn van Carbonlab en Aveco de Bondt brengt klimaatdoelen en wettelijke verplichtingen in kaart

Gisteren, 14:21

EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

Gisteren, 10:11

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

22 oktober, 1:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

22 oktober, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap