'Zonnepanelen niet gevaarlijk bij brand'

18 augustus 2010, 11:14
UNETO-VNI, de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de technische detailhandel, is van mening dat brandweerlieden bij het blussen van zonnepanelen geen enkel reëel gevaar lopen op elektrocutie.

Hiermee reageert de installateursvereniging op eerdere uitspraken van het Nederlands Instituut voor Fysieke Veiligheid (NIFV) over de gevaren van zonnepanelen bij brand.

Eerder deze week presenteerde het NIFV het nieuws dat brandweerlieden een fatale schok kunnen oplopen bij het blussen van een beschadigd zonnepaneel tot hoge temperaturen. Volgens UNETO-VNI zijn de opmerkingen van het NIFV gebaseerd op drijfzand en is de veiligheid van brandweerlieden bij het blussen van zonnepanelen niet in het geding.

Specialist Elektrotechniek Epko Horstman van de brancheorganisatie: “De kans dat een brandweerman tijdens het blussen van zonnepanelen wordt geëlektrocuteerd is nihil. De uitspraken van het NIFV missen elke grond. De organisatie kan zelfs geen enkele onderbouwing geven voor haar uitspraken.”

Volgens de specialist van UNETO-VNI is het technisch gezien nagenoeg onmogelijk dat bij brand elektrocutie optreedt door een zonnepaneel. Horstman: “Dat kan alleen als aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, dat in de praktijk nooit tegelijkertijd voorkomt.

Volgens het NIFV zou de kans op een fatale schok nog groter zou zijn in combinatie met water. Horstman: “Dit is pertinent onjuist. Als er water terechtkomt op de door brand beschadigde beide aders, wordt er kortsluiting veroorzaakt en is er geen gevaarlijke spanning meer aanwezig.”

Horstman: “Als de installatie door een deskundige is aangelegd volgens de geldende eisen en correct wordt onderhouden, kunnen klanten erop vertrouwen dat de geïnstalleerde zonnepanelen bij brand geen enkel risico op elektrocutie opleveren.”

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Glasgebouw op Strijp-S in Eindhoven krijgt nieuw leven als woongebouw

Vandaag, 14:25

VORM koopt voormalige boekweitfabriek in Rotterdamse Piekstraat

Vandaag, 11:59

Nieuwe partners Powerhouse Company gaan vestiging in Nairobi leiden

Vandaag, 10:53

Limburgse bessenplantage uitgebreid met (on)opvallende groepsaccommodatie

Gisteren, 14:47

Huren van woning opnieuw flink duurder in juli

Vandaag, 13:33

Huizenprijzen in het tweede kwartaal gestegen in alle gemeenten

Vandaag, 09:56

Kenniscentrum: veel studenten zoeken niet meer naar kamer

Gisteren, 12:08

Ronald Schleurholts gestart als hoogleraar Heritage & Design aan TU Delft

Gisteren, 11:22

Energiekosten huishoudens Randstad lager dan in rest van het land

3 september, 12:27

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

2 september, 11:58
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan