Rotterdam zoekt jonge brugontwerpers

23 juli 2010, 11:20
Rotterdam wil beginnende architecten inschakelen voor het ontwerp van 65 bruggen binnen de gemeente. Het gaat om langzaamverkeerbruggen die de huidige zullen vervangen. Duo’s van architecten en andere ruimtelijke deskundigen kunnen hun portfolio tot en met 30 augustus opsturen.

Een groot aantal (vooral houten) bruggen in Rotterdam is de komende jaren aan vervanging toe. Hiertoe is een vervangingsvisie opgesteld, die uitgaat van te onderscheiden typologische clusters van bruggen.

“Een van deze clusters ligt in de wijken uit de jaren 1970-1985, waarvan de landschappelijke identiteit is te typeren als Terug naar de Kleine Maat: de singelprofielen zijn relatief smal met steile taluds of kademuren, en met vaak een knik in de watergang”, zegt de gemeente.

“Het elan van de destijds nieuwe opzet en uitstraling van deze wijken is echter verdwenen. De wijken verliezen de concurrentieslag met nieuwbouwwijken. De relatief grote vernieuwingsslag van de bruggen kan bijdragen aan een nieuw elan en uitstraling voor deze wijken.”

Duoschap
Om beginnende architecten een kans te geven, roept Rotterdam hen op in duoschap een portfolio in te sturen. De architecten dienen duo’s te vormen met andere ruimtelijke professionals als stedenbouwkundigen, landschapsarchitecten, sociaal geografen en verkeerskundigen.

De vijf duo's met de meest inspirerende en overtuigende portfolio’s worden uitgenodigd voor een meervoudig onderhandse procedure voor het opstellen van een ontwerpvisie en een schetsontwerp.

Een commissie kiest hieruit de visie en het schetsontwerp dat uitgewerkt zal worden voor de vervanging van de 65 bruggen. De technische uitwerking zal plaatsvinden in samenwerking met het ingenieursbureau van Gemeentewerken Rotterdam.

Portfolio’s kunnen digitaal (max. 1 MB en maximaal vier enkelzijdige A4-pagina’s, inclusief beeldmateriaal) worden opgestuurd naar architecten@gw.rotterdam.nl.

Trefwoorden

brug rotterdam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

Gisteren, 11:44

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

26 juni, 5:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

26 juni, 4:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

26 juni, 1:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

Gisteren, 10:55

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

Gisteren, 09:28

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

26 juni, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan