Hedy d'Ancona-prijs voor Groot Klimmendaal

2 juni 2010, 14:41
Revalidatiecentrum Groot Klimmendaal in Arnhem is bekroond met de Hedy d'Ancona-prijs voor excellente zorgarchitectuur 2010. Architect Koen van Velsen en opdrachtgever Juan Martina namen dinsdag de prijs van 20.000 euro in ontvangst. Het is de tweede grote prijs voor het gebouw in korte tijd.

De jury onder leiding van architect Ton Venhoeven omschreef het revalidatiecentrum als ‘een gastvrije en open omgeving waarin de zorg een natuurlijke basis heeft, maar die tevens ruimte biedt aan andere activiteiten’.

“Een dergelijke vorm van slim dubbelgebruik is zowel maatschappelijk als qua financiering doorslaggevend voor het maken van innovatieve en hoogwaardige zorgarchitectuur.”

“Groot Klimmendaal raakt de essentie van architectuur: het maken van mooie ruimtes. Het valt te prijzen dat de zorgfunctie niet van het gebouw valt af te lezen. Het gebouw straalt zelfverzekerdheid en beheersing uit. Precies de eigenschappen die een revalidant nodig heeft om beter te worden. Het zorgconcept is op een treffende wijze vertaald in architectuur.”

Daarmee is Groot Klimmendaal onderscheiden met de twee grote prijs binnen anderhalve maand. Eind april werd het complex verkozen tot BNA Gebouw van het Jaar 2010.

Van de vijf andere genomineerden voor de Hedy d’Anconaprijs kregen er twee een eervolle vermelding. Het gaat om Gezondheidscentrum Jozef in Deventer (One Architecture) en woon-werkproject Oosterdel in Broek op Langedijk (9 Graden Architecture).

De Hedy d’Ancona-prijs voor excellente zorgarchitectuur is een nieuwe prijs in de Nederlandse architectuur- en zorgwereld. De prijs richt zich specifiek op gebouwen in de zorgsector waarbij stedenbouw, tuin- en landschapsarchitectuur, architectuur en/of interieurarchitectuur het zorgconcept ondersteunen.

Er waren 112 inzendingen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Kraal architecten Utrecht voorziet gerenoveerde woning van uitbouw met trappenhuis

Gisteren, 14:47

Houtskeletbouwwoningen sluiten aan op jarendertigarchitectuur in omgeving

Gisteren, 12:13

Michael van Bergen en Jasper Smits starten samen Donkerlicht architecten

Gisteren, 10:00

Bouwstart voor uitbreiding Hongik University in Seoel door OMA / Chris van Duijn

Gisteren, 09:09

Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

Gisteren, 13:18

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

Gisteren, 11:10

Kandidaten voor nieuwbouw De Meervaart delen visie op de opgave

21 oktober, 2:43

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

21 oktober, 10:55

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

20 oktober, 1:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap