Start bouw theater Mecanoo in Azië

8 april 2010, 11:06
Woensdag 7 april 2010 heeft de president van Taiwan het startsein gegeven voor de van het door Mecanoo ontworpen Wei-Wu-Ying Center for the Arts in Kaohsiung. Het door architect Francine Houben ontworpen gebouw wordt het grootste theater van Azië.

Het Wei-Wu-Ying Center for the Arts moet een belangrijke bijdrage leveren aan de transformatie van Kaohsiung. Het 1,5 miljoen inwoners tellende Kaohsiung is de grootste havenstad van Taiwan en wil zichzelf opnieuw uitvinden als moderne, culturele stad. De hogesnelheidstrein tussen Taipei en Kaohsiung is net gerealiseerd en het metronetwerk van de stad zal over twee jaar klaar zijn.

Het Wei-Wu-Ying Center for the Arts ligt in het het Wei-Wu-Ying Park, de groene long van Kaohsiung. Belangrijke inspiratiebron voor het ontwerp zijn de eeuwenoude Banyanbomen op de locatie met hun brede bladerkronen. Het grote dak creëert een informele publieke ruimte met passages en openingen waar de tropische wind vrijelijk door heen kan waaien en de bewoners van de stad kunnen flaneren, tai chi beoefenen, mediteren of relaxen.

Waar het dak de grond raakt wordt het gebouw een openluchttheater dat plaats biedt aan duizenden bezoekers, met het park als decor. Het park met haar lichte glooiingen, valleien, waterpartijen en intieme openbare ruimtes vormt een natuurlijke voortzetting van het gebouw.

Het 141.000 m2 tellende theatercomplex bevat een concertzaal (2000 stoelen), operahuis (2250 stoelen), theaterzaal (1250 stoelen), kleine concertzaal (500 stoelen), openluchttheater, bibliotheek en muziek- en dansstudio’s is uitgerust. Met in totaal 6.000 zitplaatsen en de modernste theatertechnieken zullen de meest gerenommeerde artiesten en theatergezelschappen vanuit de hele wereld uitgenodigd worden om hier te komen optreden.

De oplevering van het door Mecanoo ontworpen theater in Kaohsiung staat gepland voor 2013.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Stichting Hoogbouw zoekt inspirerende voorbeelden van sociale kwaliteit in hoogbouw

1 uur geleden

Constructie en structuur bedrijfspand vormen basis voor nieuw gezondheidscentrum

3 uur geleden

Masterplan voor Overvecht Centrum van PosadMaxwan zet in op meer verdichting, groen, levendigheid en inclusiviteit

Gisteren, 16:16

Maaseik wil Museum aan de Maas onderbrengen in kerk met uitbreiding

Gisteren, 15:25

ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

2 uur geleden

Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

Gisteren, 17:05

Fonds en meer ondersteuning voor collectieve wooninitiatieven

Gisteren, 13:11

Limburg wil miljoenenfonds voor groene investeringen inkrimpen

Gisteren, 09:32

Subsidie voor extra woonlagen en splitsing in Gelderland

15 januari, 12:43

Zuidelijke provincies: in elke provincie een rijksmuseum

15 januari, 11:11
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan