Grote rol gevel bij duurzame huisvesting

26 februari 2010, 14:12
Vorig jaar betrok Merford het nieuw pand in Gorinchem, dat plaats biedt aan de productieafdelingen en kantoren van drie divisies. Het gebouw is ontwikkeld met een scherpe visie op duurzaamheid en werkcomfort. Een belangrijke rol tijdens dit grootschalige project was weggelegd voor gevelspecialist De Groot & Visser.

De Groot & Visser leverde aluminium kozijnen en zonwering en speelde een belangrijke rol tijdens de ontwerpfase. Daarbij werkte het nauw samen met Groeneweg en Van der Meijden Architecten en aannemer Kreukniet Bouw Ottoland BV. Gezamenlijk werkten ze aan een duurzame oplossing op een uitdagende vraag: het uitgangspunt van Merford was namelijk dat alle medewerkers gelijkwaardig en open met elkaar moeten kunnen samenwerken. Van de productie- tot de kantoormedewerkers. Deze opdracht is met succes opgeleverd door alle betrokken partijen.

Juiste balans tussen open en besloten karakter
Het kantoor is robuust opgezet en heeft een transparant karakter. Alle werkplekken zijn aan de gevel gesitueerd en in het middengebied is plaats voor de natte ruimten, lift en glazen vergaderkamers. Om een optimale lichttoetreding te realiseren is een groot glasoppervlak toegepast in de gevels, zonder dat dit ten koste gaat van de beslotenheid in het interieur. De kozijnen zijn achter het metselwerk geplaatst, waardoor het effect van ‘glas in steen’ wordt bereikt. Hierdoor krijgen de gevels een open, maar tevens een besloten karakter.

Intelligente zonwering en individuele ventilatie
De robuustheid van het kantoor wordt versterkt door de diepe neggemaat, waarin de zonwering is geïntegreerd. Deze zonwering kan per drie ramen elektrisch worden bediend en kan ingezet worden tegen hinderlijke lichtweerkaatsing op de computerschermen. Daarnaast zijn enkele kozijnen voorzien van valramen, die het individueel regelen van de ventilatie mogelijk maken.

Sfeerbepalend glaswerk
De bedrijfshal wordt gekenmerkt door overvloedig daglicht via de lichtstraten. De strooivensters in de gevels zijn voorzien van gekleurd glasfolie dat de sfeer inpandig bepaalt. De ramen bieden de werknemer uitzicht op de buitenomgeving, wat bijdraagt aan het humane werkklimaat dat Merford nastreeft. Enkele ramen zijn bovendien ingezet voor de automatisch aangestuurde ventilatie van de bedrijfshal. Tenslotte slaat het verlichte glasdak van de ontmoetingshal een brug tussen de fabriek en het kantoor. Exact volgens de visie van Merford. Het resultaat is te bezichtigen aan de A15 tussen Leerdam en Gorinchem Oost.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Masterplan Haveland van team BURA aangenomen door gemeenteraad Rheden

2 mei, 10:00

Rijksmonumentale grachtenpanden getransformeerd tot eersteklas kantoorruimte

1 mei, 4:18

Nominaties Geert Bekaert-prijs voor architectuurkritiek bekend

1 mei, 2:11

Powerhouse Company maakt plan voor terrein rond voormalig kantoor Centraal Beheer

1 mei, 9:40

College Rotterdam stelt gebiedsambitiedocument Hart van Overschie vast

2 mei, 11:00

Ondanks onzekerheid en dalend consmentenvertrouwen meer huizen verkocht

1 mei, 11:53

Jane Jacobs Society wil inzichten van invloedrijke publicist-activist hooghouden

1 mei, 11:12

55-plusser kiest voor woningverbetering door schaars huizenaanbod

30 april, 5:25

Tegenstanders van verbreding A27 staan achter uitspraak RvS

30 april, 2:04

Minister moet verbreden snelwegen Utrecht beter onderbouwen

30 april, 11:36
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan