Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Het conservatorium in Amsterdam ('s SDU)

Gevelprijs voor conservatorium Amsterdam

3 februari 2010, 15:14
de Architekten Cie. heeft de GEVEL NBD Architectuurprijs gewonnen met het conservatorium in Amsterdam. De jury spreekt van 'een project waarin alles samenkomt en waar één plus één op wonderlijke wijze leidt tot drie'. Woongebouw Het Kasteel (hvdn architecten) kreeg een eervolle vermelding.

de Architekten Cie. kreeg een oorkonde en een cheque ter waarde van 5000 euro uit handen van Nina Nannini, uitgeefmanager bij SDU Uitgevers.

De architecten hebben het het Amsterdamse conservatorium als het ware binnenstebuiten gekeerd. De verkeersruimtes liggen aan de buitenkant, de zalen, leslokalen en studio’s bevinden zich in het hart van het gebouw.

Op deze manier heeft het bureau een akoestische schil gecreëerd waardoor de buurt geen last heeft van het conservatorium en het conservatorium niet van het drukke treinverkeer. De zaagtandvormige schil is uitgevoerd in glas met een ioniserende folie en voorzien van een zelfregulerend ventilatiesysteem.

Uit het juryrapport: “Door de verkeersruimtes aan de buitenzijde te leggen, lost de Architekten Cie. niet alleen het akoestische probleem op, het bureau creëert een belevingswereld die een theater, concertgebouw of conservatorium normaal gesproken niet heeft.”

“De zaagtanden maken dat je blik naar buiten wordt getrokken; de ioniserende folie zorgt voor een steeds veranderend lichtspel. In combinatie met de klanken die uit de studio’s komen, geeft dit een bijna sprookjesachtig effect.”

Over Het Kasteel zegt het rapport: “hvdn moest hier een ingewikkeld probleem oplossen: de opdrachtgever wilde een woongebouw op een plek die niet geschikt is voor een woongebouw, namelijk naast een rangeerterrein. En dat is gelukt.”

“De buitenschil doet niet alleen zijn akoestische werk, maar door de grote flexibiliteit in te openen delen is ook een prettig binnenklimaat gewaarborgd. De gevel is goed gedetailleerd en – last but not least – het is hvdn gelukt om een gevel te ontwerpen die appartementen, herenhuizen en sociale woningbouw bij elkaar trekt.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

OMA gebruikt bestaand gebouw als canvas bij renovatie Edo-Tokyo Museum

21 minuten geleden

Winnaars verkiezing Beste Bossche Gebouw 2020–2025 bekend

2 uur geleden

Appartementengebouwen door MIX architectuur vormen sluitstuk Noorderhaven Zutphen

3 uur geleden

EUmies Award naar renovatie congrescentrum in Charleroi en tijdelijke ruimtes Sloveens theater

Vandaag, 10:54

Inspectie positief over verbetering sociale veiligheid TU Delft

4 uur geleden

NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

Vandaag, 09:23

Architecten voor restauratie en herbestemming Rivièrahal gekozen

Gisteren, 12:00

Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

Gisteren, 10:34

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

15 april, 1:22

Geen rechtszaak over subsidie ministerie aan Van Gogh Museum

15 april, 10:02
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan