Uitbreiding terminal Schiphol uitgesteld

9 november 2009, 15:13
Luchthaven Schiphol schroeft de investeringen voor de periode 2009 tot 2014 over de hele linie terug van 2,6 miljard euro tot 1,6 miljard euro. Alleen investeringen die strikt noodzakelijk zijn, zullen nog uitgevoerd worden. Dat staat in een brief die Verkeersminister Camiel Eurlings maandag naar de Kamer heeft gestuurd.

Zo schuift Schiphol onder andere de uitbreiding van het terminalgebouw op de lange baan. Die bezuiniging vormt de bulk van de 1 miljard euro. De terminalcapaciteit zou flink uitgebreid worden aan de zuidzijde, met bijbehorende bagagefaciliteiten.

De expansie wordt ‘op grond van de huidige marktverwachting in principe uitgesteld tot na 2014’, schrijft Eurlings. Het kabinet stelde Schiphol bij het schrappen van de vliegtaks als voorwaarde dat het bedrijf zelf flink in de kosten moest snijden.

Een investering van 800 miljoen euro in de uitbreiding van het huidige bagageafhandelingssysteem is de enige forse investering die wel doorgaat. Daarmee is Schiphol al halverwege.

De nationale luchthaven maakte eerder al bekend dat de luchthaventarieven komend jaar niet verhoogd worden. Daardoor zullen de inkomsten volgend jaar volgens huidige schattingen ongeveer 56 miljoen euro lager zijn. De al aangekondigde reorganisatie, waarbij het personeelsbestand met 25 procent wordt teruggebracht, kost de luchthaven ongeveer 50 miljoen euro.

Op dit moment neemt de luchthaven een vijfde positie in voor wat betreft het kostenniveau. Dat blijkt uit een recent onderzoek naar de kosten van de grotere Europese luchthavens, dat Eurlings in zijn brief aanhaalt.

Vorig jaar zomer was Schiphol nog de op een na duurste luchthaven na Londen Heathrow. De positieverbetering van Schiphol is voornamelijk te danken aan het schrappen van de vliegtaks en deels aan het bevriezen van de luchthaventarieven. Nu zijn Parijs Charles de Gaulle, Frankfurt en Londen Gatwick duurder dan Schiphol.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Rijksmonumentale fabriek in Dongen getransformeerd tot woongebouw

2 uur geleden

Studio Modijefsky geeft café voormalig filmmuseum een nieuwe identiteit

4 uur geleden

Inside Outside, Arons en Gelauff en Office Raumplan winnen tender Strandeiland

Gisteren, 15:13

Expositie in Museum Het Schip belicht vrouwen van de Amsterdamse School

Gisteren, 10:48

Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

41 minuten geleden

Gelderland wil bescherming voor oude bosgronden versoepelen

3 uur geleden

Kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen voor ouderen

Gisteren, 13:48

NVM: aandeel buitenlandse kopers op huizenmarkt in vijf jaar verdubbeld

Gisteren, 11:44

Netbeheerders lanceren internationale oproep voor verzwaring stroomnet

17 september, 1:28

Vincent Luyendijk verzorgt keynote bij kick-offbijeenkomst Eo Wijersprijsvraag

17 september, 11:55
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan