Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Leefbaarheid woonomgeving verbeterd

21 oktober 2009, 14:00
Het aantal mensen dat in de woonomgeving leefbaarheidsproblemen ondervindt, is de afgelopen tien jaar van ruim 1,3 miljoen gedaald tot iets minder dan 900.000. Dat meldt het ministerie van WWI.

Het departement ziet geen 'waterbed-effect', een verschuiving van de problemen naar andere plekken. ,,De positieve ontwikkelingen gaan vooralsnog niet ten koste van aangrenzende gebieden", aldus een woordvoerder. De grootste problemen doen zich nog steeds voor in de vier grote steden, met Rotterdam als koploper.

Een en ander valt op te maken uit het rapport Leefbaarheid door de tijd en de nulmeting van de Waterbedeffecten van het wijkenbeleid, die minister Eberhard van der Laan (Wonen en Wijken) woensdag naar de Kamer stuurde, mèt de Voortgangsrapportage Wijken. Er is gekeken in gebieden die op het gebied van leefbaarheid als zeer negatief, negatief of matig negatief bekend stonden.

Het ging niet alleen om wijken, maar ook om buurten. De aanpak in de veertig aandachtswijken van WWI is nog niet zozeer van invloed, doordat die pas vorig jaar echt goed op gang kwam.

Dat de leefbaarheid allengs verbetert, is voor de helft te danken aan meer veiligheid, een betere woningvoorraad en vermindering van overlast, zo is de conclusie van het departement. De daling van de werkloosheid die zich in het verleden nog voordeed, is verantwoordelijk voor de andere helft.

,,Tussen 2002 en 2006 was er een dip in de verbetering van de leefbaarheid, die nauw samenhing met de destijds stijgende werkloosheid, al bleken niet alle wijken hier even gevoelig voor'', aldus de zegsman. De huidige economische crisis zal volgens Van der Laan zeker de aandachtswijken treffen.

,,Met de programma's voor bemiddeling naar werk en de extra inzet van het UWV Werkbedrijf, de aanpak van de jeugdwerkloosheid en het vroegtijdig schoolverlaten, wil het kabinet ook voor deze wijken de dreigende verslechteringen zoveel mogelijk temperen.''

Voorbeelden van verbetering zijn onder meer te zien in de Amersfoortse wijk Kruiskamp, waar het aantal meldingen van jongerenoverlast met bijna een kwart daalde. In Kanaleneiland in Utrecht ging de criminaliteit met 14 procent omlaag. In het Eindhovense Woensel-West en Het Heerlense Meezenbroek is de veiligheid ook verbeterd.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

Gisteren, 15:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

Gisteren, 14:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

Gisteren, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

Gisteren, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

Gisteren, 09:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap