Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Mogelijk ‘durfsportcentrum’ nabij Emmeloord

5 oktober 2009, 14:35
Een auto- en motorsportwalhalla met Grand Prix-circuit en een platform voor technische innovatie. Dat moet het IChallenge Park Emmeloord vanaf 2013 gaan worden. Vorige week presenteerden de initiatiefnemers hun plannen voor het megaterrein in de Noordoostpolder.

De Stichting IChallenge Park Emmeloord, onder leiding van architect Ed Wassenberg, wil het ‘durfsportcentrum’ daar realiseren vanwege de beschikbare ruimte en de werkloosheid. Tegenover een investering van 200 miljoen euro staan de komst van een negenhonderd voetbalvelden omvattend multipark en honderden banen.

De gemeente Noordoostpolder geeft aan wel oren te hebben naar de komst van ‘het meest innovatieve platform voor mobiliteit, sport, toerisme en industrie van Nederland’. Er zal echter nog flink onderzoek gedaan moeten worden naar de haalbaarheid en het maatschappelijke draagvlak.

Er is ook nog geen structuurvisie voor eventuele vestigingsgebieden gemaakt.

In het door de architect zelf ontworpen park komt onder meer een door de FIA goedgekeurd racecircuit te liggen. Bijzonder is dat het circuit zowel rechts- als linksom gereden kan worden. Door de keuze van het ontwerp ontstaan twee totaal verschillende baanvarianten, aldus de gemeente Noordoostpolder.

Rondom het circuit zijn ook accommodaties voor de andere sporten zoals karten, motorcross en terreinrijden gepland. Daarnaast krijgen watersporters als jetskiërs, waterskiërs, speedbootracers en onder andere kitesurfers een test- en wedstrijdaccommodatie.

Op alle accommodaties zullen tevens cursussen, opleidingen en ‘incentives’ worden georganiseerd. Om het gehele gezin te vermaken komen er bovendien toeristische voorzieningen.

Niet in de laatste plaats is het park bestemd als locatie waar allerlei onderzoek verricht kan worden en gelegenheid wordt geboden aan het streven naar technische innovatie. Daarbij kan bijvoorbeeld gedacht worden aan het gebruik van alternatieve brandstof en het dempen van motorgeluid in de racesport.

De stichting wil het park daarom aanvullen met opleidingen en een bedrijventerrein met de naam TechnoPark. Dit bedrijventerrein is primair bedoeld voor bedrijven die verbonden zijn aan de durf- en snelheidsporten, evenals de zogenaamde automotive industrie.

Als alles volgens plan gaat kunnen de eerste auto's, boten, en motoren in 2013 gebruik maken van alle accommodaties. Het gehele park zal dan in 2015 gereed zijn.

Bron: gemeente Noordoostpolder / de Stentor

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

André Kempe: ‘Het ging Oliver Thill om het geven van betekenis’

Gisteren, 19:15

TconcepT transformeert voormalig warenhuis in Offenbach tot bibliotheek

Gisteren, 15:54

Werkstatt gaat verder zonder medeoprichter Niels Groeneveld

Gisteren, 14:49

Binationaal ontwerpteam buigt zich over waterhuishouding Cartagena in Colombia

Gisteren, 13:43

Kunstmuseum in Den Haag moet worden verbouwd

Gisteren, 16:32

Coen van Oostrom benoemd tot nieuwe voorzitter VNO-NCW

Gisteren, 12:23

Rapport: lokaal klimaatbeleid schiet nog tekort

Gisteren, 10:25

Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

5 maart, 11:37

Onderzoek: zeespiegel kustgebieden hoger dan in studies aangenomen

5 maart, 9:13

Gelderland geeft voorrang aan vergunningen met minder stikstof

4 maart, 12:24
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan