Copyright: Airborne Museum ('s bd architectuur)

Airborne Museum officieel heropend

21 september 2009, 9:53
Het Airborne Museum in Oosterbeek is zondag officieel heropend na een ingrijpende verbouwing en renovatie. De Gelderse commissaris van de Koningin Clemens Cornielje verrichtte de openingshandeling.

Het museum is gevestigd in rijksmonument villa Hartenstein. Het gebouw was in september 1944 het hoofdkwartier van de Britse troepen tijden de Slag om Arnhem.

De renovatie en uitbreiding zijn uitgevoerd door bd architectuur. Johan Meijer, directeur van het bureau, zegt dat de open structuur van de villa in ere is hersteld. ,,Ook de zichtlijnen door het omringende park zijn in de oorspronkelijke staat teruggebracht, zodat het museum weer in volle glorie te zien is.”

Kostenbewust ontwerpen vanuit het duurzaam bouwen principe speelde volgens bd architectuur een belangrijke rol gespeeld bij de renovatie. ,,We hebben de villa weer klaargemaakt voor de toekomst. Daarbij hebben we zorgvuldig gekeken hoe we de uitbreiding konden realiseren zonder het monumentale beeld te verstoren.”

,,Met de uitbreiding bestaat het pand nu uit drie delen. Allereerst een nieuwe, ruime en rolstoeltoegankelijk entree met ontvangstruimte. Door dubbel glas te gebruiken en te spelen met de bomenpartij in het park voor de benodigde schaduw, hebben we de klimaatbeheersing op duurzame manier ingevuld.”

,,De tweede uitbreiding, een 900 vierkante meter grote ondergrondse bak, biedt ruimte aan de Airborne Experience. Door de bijna vijf meter hoge decors en originele attributen als jeeps et cetera bevindt de bezoeker zich hier als het ware middenin de Slag om Arnhem. Een ervaring die uniek is in Europa. Ook hier komt het duurzaamheidsaspect weer om de hoek kijken: de ondergrondse ruimte heeft een stabiel binnenklimaat.”

In de originele villa, die tijdens de oorlog als hoofdkwartier van de beroemde generaal Urquhart fungeerde, bevindt zich nog steeds het museale gedeelte.

,,Dit deel is in oude stijl hersteld en gemoderniseerd. We hebben onder andere ruimte gecreëerd voor een lift en het pand aan de huidige normen met betrekking tot isolatie en inbraakbeveiliging aangepast.”

,,Door de slimme uitbreiding en doordachte logistiek kan het museum nu veel meer bezoekers aan, zonder afbreuk te doen aan het uiterlijk. Door de bezoekers vanaf de parkeerplaats langs de villa te laten lopen naar de entree, krijgen ze direct een overzicht van het prachtige pand.”

Bron: bd architectuur / ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 aan Afsluitdijk voltooid

Gisteren, 15:30

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

Gisteren, 14:16

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

Gisteren, 12:28

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

Gisteren, 10:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

Gisteren, 16:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

Gisteren, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

Gisteren, 09:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

8 oktober, 2:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

8 oktober, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap