Utrechtse student leent boeken in paleis

27 augustus 2009, 10:08
Studenten van de faculteit Geesteswetenschappen van de Universiteit Utrecht lenen hun studieboeken vanaf maandag in het voormalige paleis van Lodewijk Napoleon, broer van Napoleon Bonaparte en van 1806 tot en met 1810 koning van Holland. Het oude paleis uit 1807 is de afgelopen twee jaar gerenoveerd en heringericht als Universiteitsbibliotheek Binnenstad.

Het ontwerp voor dit project is gemaakt door Grosfeld van der Velde Architecten.

Medewerkers verhuisden deze zomer ongeveer 320.000 boeken van het oude, naastgelegen pand naar het nieuwe onderkomen. ,,Het is nog mooier dan ik had gehoopt'', zegt het hoofd publieksdienst Monique van Eijndhoven enthousiast.

In de oude balzaal zijn de hoge ramen hersteld. Bouwvakkers leggen de laatste hand aan de servicebalie. Tot aan het hoge plafond met opnieuw aangebrachte dakspanten staan de boeken te wachten op het nieuwe collegejaar. Erachter heeft de collectie theaterwetenschap bijna helemaal beslag gelegd op de oude kapel. Ooit een remonstrantse schuilkerk, later de hofkapel van Lodewijk Napoleon en nu studietafels en boekenrekken.

,,Alle ramen in de Grande Galerie van het paleis waren dichtgemetseld of met matglas ingelegd. We wilden het gebouw weer de uitstraling geven zoals het was in de tijd van Napoleon en hebben zo veel mogelijk licht naar binnen gelaten”, zegt architect Pascal Grosfeld. Het pand werd decennialang als opslag gebruikt door de Letterenbibliotheek, die vanaf nu door het leven gaat als Universiteitsbibliotheek Binnenstad. In totaal is er 8,5 kilometer aan boeken verhuisd. Verhuizers en bibliotheekmedewerkers schoven de boeken per meter in grote bakken om ze er enkele meters verderop weer uit te halen.

,,Dat gaat vrij gemakkelijk. We verhuizen gewoon per kast en plakken stickers op de plek waar de bakken heen moeten”, aldus Van Eijndhoven. De Bijzondere Collectie met waardevolle boeken is al eerder verhuisd naar de andere universiteitsbibliotheek, in De Uithof aan de rand van Utrecht.

De oude bibliotheek wordt de komende twee jaar helemaal gestript en gerenoveerd om plaats te maken voor de Juridische Bibliotheek. De twee panden worden met elkaar verbonden via het oude paleis. De vierhonderd studenten die per dag gebruik maken van de Universiteitsbibliotheek Binnenstad, kunnen er vanaf maandag terecht. Op 8 september is de officiële opening.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

KAAN Architecten transformeert historische fabriek in Brazilië tot cultureel centrum

46 minuten geleden

Belgisch-Nederlands team geselecteerd voor ambitieus infrastructuurproject Brussels Airport

Gisteren, 17:44

Team Hegeman, RRog en KOW maakte winnend plan voor Van Hetenlocatie in Deventer

Gisteren, 16:11

Uitbreiding met bamboe gevel voor kantoorgebouw Deltares in Delft

Gisteren, 13:05

Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven in eerste vijf maanden

1 uur geleden

Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

3 uur geleden

Minister wil gemeente voorrang geven bij koop in kwetsbare wijk

Gisteren, 10:26

Rekenkamer: Limburg moet regie pakken in woningbouw

25 juni, 5:12

Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

25 juni, 12:30

Verbouwing Binnenhof mag van rechter doorgaan

25 juni, 10:41
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan