Inschrijving VELUX Award in najaar van start

12 augustus 2009, 10:58
Bij de toekomstige ontwikkeling van gebouwen is het belangrijk het energiegebruik en de uitstoot van CO2 te verminderen en daglicht als energiebron te gebruiken. Daarbij is de uitdaging voor architecten en lichtontwerpers om het effect van daglicht in hun ontwerp te optimaliseren.

Met als thema ‘Light of tomorrow’ daagt de International VELUX Award architectuurstudenten wereldwijd uit om in hun ontwerpen daglicht mee te nemen als bouwsteen. De IVA vindt sinds 2004 om de twee jaar plaats en wordt beloond met een totaal aan geldprijzen van 30.000 euro. De inschrijving voor deelname aan de IVA 2010 start op 1 oktober 2009.

In Europa wordt ongeveer 40 procent van de totale energieconsumptie gebruikt voor gebouwen. De hoeveelheid energie die nodig is voor een gebouw wordt bepaald in het ontwerp. De zon is een krachtige natuurlijke energiebron en het potentieel van daglicht wordt vandaag de dag in gebouwen nog lang niet optimaal gebruikt.

Daarom is het belangrijk dat bij het ontwerp optimaal gebruik wordt gemaakt van de positie van het gebouw en de daglichtopeningen ten opzichte van de zon- en windrichting. De International VELUX Award (IVA) is bedoeld als aanmoediging voor architectuurstudenten om daglicht te integreren in hun architectonische en duurzame ontwerp, die rekening houdt met het binnenklimaat. De IVA wordt georganiseerd in samenwerking met de International Union of Architects (UIA) en omvat geen specifieke categorieën of vereisten over het gebruik van VELUX producten. De studenten zijn vrij om met daglicht in de bebouwde omgeving te experimenteren en hun project in te zenden.

Alle studentenprojecten zullen worden beoordeeld door een internationale vakjury. De VELUX Award wordt uitgereikt aan student en docent tijdens een internationaal evenement ergens in Europa in oktober 2010. Het totale prijzengeld bedraagt 30.000 euro. Studenten kunnen zich tot 1 februari 2010 gratis inschrijven voor de IVA ‘10, waarnaar de projecten uiterlijk 3 mei 2010 moeten worden ingediend.

In 2008 deden 686 architectuurstudenten uit 46 verschillende landen mee aan de strijd om de VELUX Award. Reilly O’Neil Hogan van de Cornell University uit San Francisco sleepte de eerste prijs in de wacht met zijn project ‘Embodied Ephemerality’

Bron: bron + foto: Velux

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

BURA en De Urbanisten aan de slag met masterplan voor Schiehaven Noord

Gisteren, 14:18

Benthem Crouwel en Snøhetta geven eerste indruk van Huis van Cultuur en Bestuur Eemsdelta

Gisteren, 11:01

Research en Diagnostiek Centrum Adore op Zuidas in gebruik genomen

Gisteren, 10:00

Architectenweb Sportzomer: René Klein Horsman is een jaar profvoetballer geweest

Gisteren, 09:00

Zuid-Holland zoekt met spoed nieuwe plek voor archeologisch depot

Gisteren, 13:05

Ruim een op de drie Nederlanders vindt woning niet hittebestendig

Gisteren, 11:47

'Bouwplaatsen worden steeds interessanter voor criminelen'

10 juli, 2:32

NVM: prijzen mogelijk sterker omhoog na verkoopgolf huurhuizen

10 juli, 11:18

Evelien Peeters nieuwe managing director Witteveen+Bos Belgium

9 juli, 3:17

VVD wil met fiscale maatregelen koopwoning bereikbaarder maken

8 juli, 11:46
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan