Petitie tegen architect om koop kraakpand

27 juli 2009, 16:31
Tegen de in Leiden gevestigde architect Hans Bakker is een petitie opgezet en mogelijk wordt hij bedreigd door krakers. Ze willen dat de architect van Architektenburo Hans Bakker afziet van de koop van een kraakpand.

Verschillende websites roepen op om een petitie te ondertekenen aan het adres van Hans Bakker. In deze petitie wordt gevraagd dat Bakker afziet van de koop van Vrijplaats Koppenhinksteeg in Leiden.

Onlangs sloten de gemeente Leiden en het vastgoedbedrijf Atrium een voorlopige koopovereenkomst met betrekking tot het gekraakte Koppenhinksteeg-complex. De architect wil er woningen voor senioren en starters in maken.

Bij de koop van Bakker zal Vrijplaats Koppenhinksteeg worden gesloten, en daartegen ondernemen de krakers nu actie door middel van een petitie.

De petitie richt zich tegen Bakker en zegt onder meer dat het ‘het beste is voor zowel u als de Vrijplaats als u zich snel en openlijk terugtrekt als mogelijke koper. Zo blijft u jarenlang getouwtrek bespaard. Het bespaart u ook nog eens een hoop geld.’ Daarnaast meldt de petitie: ‘wanneer u de gemeente toch blijft helpen en blijft proberen de Vrijplaats in bezit te krijgen, moet u er op rekenen dat wij elkaar nog lange tijd zullen tegenkomen. Daar zit ik niet op te wachten en u waarschijnlijk ook niet.’

Ook is er kritiek op de overeenkomst omdat Hans Bakker te weinig voor de vier monumentale panden zou hebben betaald.

De Telegraaf van zaterdag meldt dat dreigementen gepaard gingen met dreigtelefoontjes, stenengooien en het ingooien van de ramen van het huis van Bakker. Deze beschuldigingen worden echter door de kraakbeweging ontkend.

Ook is er vandaag een nieuwe petitie opgesteld, ditmaal gericht tegen de krakers en afkomstig van Frederik Zevenbergen, raadslid van VVD Leiden. Hij stelt dat het gebruik van het pand door de krakervereniging illegaal is en dus stopgezet moet worden.

Bron: ANP

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Timpaan en VenhoevenCS winnen tender woonzorgproject in Vlaardingen

Gisteren, 17:10

Expositie over leven en werk van onbekende 'architect van de hadj'

Gisteren, 14:50

Moos Appelweg wint Built by Nature Prize 2025

Gisteren, 13:13

VORM en KOW winnen tender Amstelveen met houten woongebouwen

Gisteren, 11:32

Oproep aan nieuw kabinet: maak topprioriteit van schoon water

Gisteren, 12:26

Zuid-Holland draagt elf locaties Groene Hart aan voor windturbines

Gisteren, 10:45

Advocaten waarschuwen voor beperken bezwaar bij bouw

20 oktober, 11:54

Controle na asbestsanering schiet in derde van gevallen tekort

20 oktober, 9:31

Sweco neemt groot Belgisch architectenbureau over

17 oktober, 4:23

IMF: geen forse huizenprijsdaling bij einde hypotheekrenteaftrek

17 oktober, 12:14
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan