Twee ontwerpers Museumkwartier Amsterdam

8 juni 2009, 15:11
Landschapsarchitect Michael van Gessel en stedenbouwkundige Ton Schaap (Dienst Ruimtelijke Ordening van de gemeente Amsterdam) gaan als duo het masterplan voor de openbare ruimte van het Museumkwartier in Amsterdam maken. Met hun aanstelling wordt een belangrijke stap gezet in de uitvoering van de Visie Museumkwartier.

De hoofdopzet van het Museumplein, een groot open veld, is goed. Het moet alleen flink opgeruimd worden en de randen moeten aan kwaliteit en intimiteit winnen. Onze inzet is deze prachtige stedelijke groene ruimte meer allure te geven met respect voor Andersson, zijn voorgangers Van Eesteren en Warnau, en de wensen die de tijd en omgeving aan deze ruimte stellen.”
Nu de ‘Visie Museumkwartier’ dit voorjaar door de stadsdeelraad en de gemeenteraad is aangenomen, is de volgende stap de concrete uitwerking in een masterplan. Dit legt het ontwerpkader voor het Museumplein, het Concertgebouwplein en omliggende straten zoals de Paulus Potterstraat, de Van Baerlestraat en de verbindingen naar de metrohalte Vijzelgracht vast. Het masterplan gaat over het ontwerp, de inrichting en het beheer van de openbare ruimte, en over de programmering van het gebied.

Stadsdeelvoorzitter Egbert de Vries: ,,Van Gessel en Schaap gaan een stijl ontwikkelen voor de bestrating, het meubilair, de kiosken, paviljoens en podia, verlichting en het groen op en rond het Museumplein. Dit wordt de basis voor alle verdere ontwerpen zoals dat voor de directe omgeving van het Rijksmuseum en de ruimte rondom de vijver. Hiermee wordt het gebied uiteindelijk veel publieksvriendelijker en aantrekkelijker.”

Amsterdam wil de kracht van deze grootstedelijke ruimte cultureel en economisch beter benutten. Daarvoor moet het plein en de omgeving worden aangepast. Op dit moment is het Museumplein niet goed opgewassen tegen het dagelijkse gebruik.

Terwijl de verwachting is dat het aantal bezoekers zal groeien naar 5 miljoen per jaar zodra het Stedelijk en Rijksmuseum verbouwd zijn en de culturele instellingen hun ingangen naar het plein verplaatst hebben. Een versterkt Museumkwartier levert de stad elk jaar 1,25 miljard euro op aan bestedingen en 12.500 voltijdbanen in de toeristische sector.

De verwachting is dat het masterplan met daarbij het schetsontwerp van Van Gessel en Schaap begin volgend jaar ter inspraak wordt aangeboden.

Bron: gemeente Amsterdam

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Powerhouse Company en DELVA geven mobiliteitshub Buurtschap Crailo vorm van entreepaviljoen

38 minuten geleden

Groen licht voor renovatie van Museum Boijmans Van Beuningen

Gisteren, 16:40

Omgevingsvergunning verleend voor verticale buurt MARK in Leidsche Rijn Centrum

Gisteren, 15:45

Winnaars Europese Prijs voor Collectief Wonen bekendgemaakt

Gisteren, 14:09

Een derde aangevraagde stroom komt van datacenters

Gisteren, 17:30

Thom Zijlstra treedt toe tot directie Arons en Gelauff architecten

Gisteren, 12:29

Aantal mogelijke grote bouwlocaties in Zuid-Holland uitgebreid

Gisteren, 09:49

Expertisecentrum ondersteunt gemeenten bij realiseren woonruimte

14 oktober, 2:31

Rijk en provincies leggen honderd miljoen klaar voor natuurbeheer

14 oktober, 9:33

RLi: handhaving moeilijker onder nieuwe Omgevingswet

13 oktober, 1:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap