Dijkgraaf: peilstijging IJsselmeer onnodig

25 mei 2009, 14:31
Een peilstijging van het IJsselmeer met 1,5 meter zoals voorgesteld door de Deltacommissie is onnodig en ongelooflijk duur. Dat zei dijkgraaf Sybe Schaap van waterschap Groot Salland maandag tijdens het bezoek van de Tweede Kamercommissie Verkeer en Waterstaat in Kampen.

De Kamerleden bekijken in de IJsseldelta de gevolgen van de veiligheidsmaatregelen zoals voorgesteld door de Deltacommissie. Volgens de dijkgraaf zou bij zo'n hoger peil in combinatie met storm de IJssel langs Kampen bijna een meter hoger liggen dan nu. ,,Ook moeten dan alle gemalen in de gebieden rondom het IJsselmeer aangepast worden.”

De Deltacommissie geleid door oud-minister Cees Veerman baarde vooral opzien met het advies om het peil van het IJsselmeer flink op te trekken, mede om de zoetwatervoorziening van Nederland veilig te stellen. Door de klimaatverandering op termijn stijgt het zoute zeewater en dringt het verder het land in. Mede door de verwachte langere droogteperiodes komt de zoetwatervoorziening in gevaar, aldus de commissie.

Staatssecretaris Tineke Huizinga (Verkeer en Waterstaat) zei in maart, toen veelal bezorgde Kamerspecialisten voor het eerst het door het kabinet omarmde advies bespraken, dat flexibiliteit om de plannen bij te stellen ingebed zit in de kabinetsaanpak.

Ook zal het waterpeil in het Zwarte Water met 1,30 meter stijgen en zal in de provincies rondom het meer het kwelwater meer omhoog komen. ,,Ik vraag me af of daar in de plannen van de commissie-Veerman rekening mee is gehouden.”

Het omhoog komende grondwater kan met name in Flevoland voor problemen zorgen. Volgens dijkgraaf Henk Tiesinga van waterschap Zuiderzeeland moet eerst goed berekend worden wat daarvan de effecten zijn en hoe die beoordeeld moeten worden.

Schaap bepleitte ook het opbouwen van expertise op gebied van hydrologie in Nederland. ,,Net zoals bij het vorige Deltaplan laboratoria zijn opgezet, moet dat nu opnieuw gebeuren.”

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Team met Arons en Gelauff en Inside Outside wint tender Amstelkwartier

2 uur geleden

Nieuwe centrale bibliotheek van Essen opent haar deuren in oud warenhuis

3 uur geleden

Nieuwe gemeentehuis van Buren officieel geopend

Gisteren, 14:41

Eerste fase herontwikkeling Antwerpse Slachthuissite tot woongebied afgerond

Gisteren, 11:57

VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

2 uur geleden

Eerste Optopr.-woning geplaatst op Rotterdams woongebouw

Gisteren, 13:50

Minister Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

16 oktober, 5:30

Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

16 oktober, 4:30

Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

16 oktober, 4:00

Met 18 miljard wil kabinet vooral bestaande infrastructuur weer op orde brengen

16 oktober, 3:00
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap