Daglicht centraal tijdens symposium

7 mei 2009, 13:56
De kwaliteit en het belang van daglicht staan centraal tijdens het internationale daglichtsymposium. Dit vindt plaats op 13 en 14 mei in de Van Nelle Ontwerpfabriek in Rotterdam. Met het symposium wil gastheer VELUX de dialoog stimuleren over de kwaliteit van daglicht in relatie tot het binnenklimaat in gebouwen en gezondheid.

,,Zo’n 230 daglichtprofessionals uit meer dan twintig verschillende landen zijn aanwezig."
,,Samen zijn ze op zoek naar verbindende elementen tussen theorie en praktijk, kennisuitwisseling, informatie en inspiratie”, aldus Michel Kalis Commercieel Directeur van VELUX Nederland.

Het symposium wordt voor de derde keer gehouden. Eerdere edities vonden plaats in Boedapest en Bilbao. De bijeenkomst richt zich op architecten, wetgevers, docenten en (onderzoeks)deskundigen op het gebied van daglicht. Talloze sprekers uit binnen- en buitenland die hun sporen hebben verdiend op het gebied van daglicht en architectuur uiten ter plekke hun visie op daglicht.

Eén van hen is Wessel de Jonge, coördinerend architect voor de restauratie van de Van Nelle Fabriek. Hij vertelt over de bouwkunst van het Nieuwe Bouwen. Zo is bij de Van Nelle Fabriek het ontwerp van het gebouw volledig gedefinieerd door het gebruik van daglicht.

Volgens Kalis creëert daglicht een aangenamere en prettigere leef- en werkomgeving. ,,Daglicht beïnvloedt de prestaties van mensen en verdient daarom meer aandacht bij het ontwerp en de bouw van kantoren en woningen. Architecten, bouwers en wetgevers moeten er alles aan doen om daglicht in gebouwen tot zijn recht te laten komen.”

,,Niet voor niets brengen daglichtexperts naar voren dat daglicht een positieve invloed heeft op de gezondheid, concentratie, motivatie en samenwerking van mensen. Deze geluiden zullen regelmatig te horen zijn tijdens het symposium. Evenals het gebruiken van daglicht bij het ontwerpen van duurzame, energiezuinige gebouwen.”

,,Uiteindelijk gaat het erom dat het symposium een bijdrage levert aan het omzetten van theorie- en onderzoeksresultaten naar praktische methodes, werkprocessen en instrumenten.”

Bron: Bron + foto: Velux

Gerelateerde nieuwsberichten

Gerelateerde projecten

Andere nieuwsberichten

Inzenden Apeldoornse Architectuurprijs 2025 geopend

Vandaag, 14:13

De Groene Bron biedt parkachtig woonmilieu op voormalige gemeentewerf Soest

Vandaag, 10:48

Meer foto's en video van Eurostar-terminal op Amsterdam Centraal

4 juli, 1:27

De Nijs, LEVS en Lüning ontwikkelen biobased bouwmethodiek ‘Tim’ die houtbouw flexibel en betaalbaar moet maken

4 juli, 11:30

Advies: huurbeleid versimpelen, minder belastingvoordeel koophuis

Vandaag, 16:19

Grote steden trekken fors meer kopers, blijkt uit hypotheekcijfers

Vandaag, 09:34

Tweede Kamer draait bezuiniging Nationale Parken terug – natuurorganisaties reageren opgelucht

4 juli, 11:30

Rapport: wereldwijd groeit aantal toeristische trips in komende tien jaar met bijna 50%

4 juli, 10:30

TNO roept overheid op te investeren in hightechmegaclusters

4 juli, 9:30

Stadsverwarming komt deels in handen overheid, Kamer akkoord

4 juli, 8:30
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan