Bouw ‘Boekenberg’ tien miljoen euro duurder

21 april 2009, 14:30
De bouw van de door MVRDV ontworpen bibliotheek De Boekenberg in Spijkenisse valt tien miljoen euro duurder uit dan tot nu toe is becijferd. Dat blijkt uit een berekening die wethouder Gert-Jan ’t Hart aan de raadsleden van de Zuid-Hollandse plaats heeft getoond. De jarenlange stagnatie van de bouw vormt de belangrijkste oorzaak van de kostenstijging.

Met de jaren is alles duurder geworden, waardoor de bouwkosten automatisch zijn gestegen. Daarnaast is de aanbesteding drie miljoen euro duurder uitgevallen dan de gemeente voor ogen had.

Verder stijgen de kosten voornamelijk doordat de gemeente verdere risico's voor 1,8 miljoen euro wil afkopen en een parkeergarage een jaar lang niet gebruikt kan worden omdat de bibliotheek er bovenop wordt gebouwd.

In 2004 werd er nog vanuit gegaan dat de bouw van de piramidevormige bibliotheek 21 miljoen euro zou kosten. Inmiddels blijkt dat dit bedrag meer dan tien miljoen euro hoger gaat uitvallen.

De aanbesteding, die nog voor de kredietcrisis is uitgevoerd, viel duurder uit omdat er vanwege de complexiteit alleen aannemers uit het topsegment konden worden aangesteld.

Volgens ‘t Hart waren aannemers huiverig voor het graven en bouwen in de buurt van de monumentale, scheefstaande Dorpskerk. Daarnaast zit het klimaatsysteem nogal ingewikkeld in elkaar en is de vorm van het bouwwerk ook niet alledaags.

Juridische procedures
Bovenop de gestegen bouwkosten incasseerde Spijkenisse vielen ook de plankosten een half miljoen euro hoger uit. Dit werd onder meer veroorzaakt doordat de gemeente keer op keer advies bij advocaten moest inwinnen toen bewoners voortdurend juridische procedures tegen het plan begonnen.

’t Hart zei dat de gemeentelijke spaarpot niet hoeft te worden aangesproken, omdat het meeste geld al opzij is gezet. Wel wil hij dat de gemeenteraad liefst volgende week al officieel de benodigde extra tien miljoen euro vrijgeeft.

De aannemer kan in dat geval volgende maand starten met de bouw. Mocht de raad niet over de brug willen komen, kan de aannemer pas na de bouwvak beginnen. De bouw vindt dan plaats in de qua weer minste periode.

Bron: AD

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Gevarieerd kantoorlandschap voor Unilever in AIR Offices Rotterdam

1 uur geleden

Negenhonderd woningen op historisch zorglandgoed in Vught

2 uur geleden

KAAN Architecten breidt bureauleiding uit

Gisteren, 15:00

Caroline Voet publiceert ontwerphandboek over Dom Hans van der Laan

Gisteren, 13:55

Tweede Kamer schuift aanpassing huurwet door naar nieuw kabinet

4 uur geleden

Faillissement V&D laat nog altijd sporen na in winkelgebieden

Gisteren, 12:03

RIVM: op korte afstand van elke woning speelplek en groen

Gisteren, 09:31

BNA: architecten zien licht herstel, maar ook rem op productie

17 december, 2:51

Energiedoel voor 2030 wordt behaald, maar ambitie buiten bereik

17 december, 10:15

Renovatie Helderse vuurtoren Lange Jaap blijkt mogelijk

16 december, 12:19
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan