Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Landen klaar voor serieuze klimaatonderhandelingen

9 april 2009, 11:14
Meer dan 190 landen zijn na een elfdaagse conferentie in de Duitse stad Bonn klaar voor serieuze onderhandelingen over het klimaat. ,,De deelnemers hebben nu de benodigde helderheid om intensief te gaan onderhandelen”, aldus het hoofd van het VN-klimaatbureau IPCCC van de Verenigde Naties, de Nederlander Yvo de Boer woensdag.

De afgelopen dagen werden de eerste onderhandelingsteksten opgesteld. De komende maanden volgen nog zeker vijf voorbereidende bijeenkomsten. Als het goed is zijn dan in december de meeste oneffenheden gladgestreken voor de definitieve conferentie in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Daar moet een opvolger voor het Kyoto verdrag worden opgesteld.

De Verenigde Staten lieten aan het begin van de besprekingen weten nauwer te willen samenwerken met de rest van de wereld om een nieuw internationaal klimaatverdrag tot stand te brengen. Oud-president George W. Bush was daar niet voor te vinden, maar zijn opvolger Barack Obama lijkt meer genegen te zijn om in december over de brug te komen.

Wel werd woensdag bekend dat Washington 'flexibel' wil zijn over de verkoop van emissierechten. Eerst zou 100 procent van de rechten op uitstoot verkocht worden, maar Obama zegt dat hij ook openstaat voor andere verhoudingen, zolang de gestelde doelen voor terugdringing van uitstoot gehaald worden.

Deelname van de VS aan een nieuw klimaatverdrag is cruciaal. Ook de medewerking van grootvervuilers India en China is zeer belangrijk.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Kindcentrum door Sweco Architects brengt onderwijs, kinderopvang en buitenruimte samen in hart van dorp

Gisteren, 12:09

De Playlist: Dirk Osinga benadert zijn studio als een rockband

Gisteren, 09:15

Lagado architects verrijkt woonerfwijk met rolstoeltoegankelijk huis

29 juli, 11:38

Houten woongebouw van KOW introduceert natuurlijk stedelijk leven bij herontwikkeling ziekenhuisterrein

28 juli, 2:40

Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

29 juli, 10:34

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap