Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Uitstel EU voor normen schone lucht

8 april 2009, 10:28
Nederland heeft van Brussel meer tijd gekregen te voldoen aan Europese normen voor schone lucht. Volgens milieuminister Jacqueline Cramer blijkt uit deze positieve beslissing dat de Europese Commissie vertrouwen heeft in de aanpak van Nederland om alsnog de normen voor fijn stof en stikstofdioxide (NO2) te halen.

Het Europese besluit van dinsdag betreft een pakket maatregelen, het zogenoemde Nationaal Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit (NSL). Cramer heeft afspraken gemaakt met provincies en gemeenten over bijvoorbeeld milieuzones en schoner stadsvervoer. Dat vergde bijna 2 miljard aan investeringen.

Het NSL was nodig om allerlei bouw- en infrastructuurprojecten weer op gang te brengen, die 'op slot' waren gegaan wegens een te hoge uitstoot. Voor fijn stof geldt het uitstel tot midden 2011 en voor NO2 tot januari 2015.

Volgens een woordvoerder van Cramer zal het NSL dit najaar definitief in werking kunnen treden als Eerste en Tweede Kamer ermee hebben ingestemd.

Verladersorganisatie EVO reageerde positief op de Brusselse goedkeuring van het NSL, maar leverde in één adem ook kritiek op Europa ,,waardoor een dichtbevolkt land als Nederland genoodzaakt was uitstel aan te vragen''. Met een betere afstemming van beleidsmaatregelen was het mogelijk geweest de kostbare NSL-maatregelen te vermijden.

Herzien
Milieudefensie gaat de Europese Commissie vragen haar beslissing te herzien, zo liet de organisatie in een reactie weten. ,,Met dit besluit wordt de Nederlandse overheid beloond voor jarenlang niets doen”, aldus campagneleider Meta Meijer. De milieuorganisatie gelooft niet dat de geplande maatregelen na het verstrijken van de nieuwe termijn tot schonere lucht leiden.

De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is wel tevreden. ,,Door dit besluit kunnen gemeenten weer bouwen en tegelijkertijd werken aan een betere luchtkwaliteit'', zei een woordvoerster.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Expostie toont nooit gerealiseerde bouwplannen voor Leeuwarden

Vandaag, 13:43

Eigentijdse stolp in West-Friesland door Snitker/Borst Architecten

Vandaag, 11:38

Serge Schoemaker creëert loftwoning in Amsterdams grachtenpand

Gisteren, 15:44

Oud-Zaans koopmanshuis met zeldzame behangsels krijgt nieuwe bestemming

Gisteren, 14:29

Gebied voor Hollandse kust wordt beschermde natuur voor vogels

Vandaag, 14:31

Kosten renovatie Kunstmuseum in Den Haag richting 200 miljoen

Vandaag, 10:42

Kabinet werkt aan komst landelijke grondbank

Gisteren, 13:47

Kabinet voelt zich ondersteund door klimaatadviezen burgerberaad

Gisteren, 12:17

Minder nieuwbouwwoningen in eerste kwartaal dan 2025

29 mei, 11:06

D66 begint in debat over 'IJstad' in Markermeer, anderen kritisch

29 mei, 9:10
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan