NS: 'monument langs spoor te gevaarlijk'

2 maart 2009, 9:58
In Harmelen is geharrewar ontstaan over een mogelijk monument om de treinramp van 1962 in die plaats te herdenken. Een woordvoerder van de gemeente zei donderdag dat de burgemeester van Harmelen, Hans Smidt, uiterlijk in 2012 een herdenkingspunt wil op de rampplek.

,,Dan is het 50 jaar geleden dat het ongeluk gebeurde”, aldus de zegsman. Bij de ramp in 1962 botsten twee passagierstreinen frontaal op elkaar. Daarbij kwamen 95 mensen om, het is de grootste treinramp die zich in ons land heeft voorgedaan.

Maar de NS wil geen monument langs het spoor bij Harmelen. Bijna vijf jaar geleden werd het Landelijk Monument Spoorweggevallen in Utrecht onthuld, speciaal voor alle nabestaanden van mensen die bij het spoor zijn omgekomen.

,,We merken dat er steeds vaker behoefte is aan een herdenkingsmonument langs het spoor”, vertelt John Krijgsman van de NS, ,,maar helaas kunnen we dat niet toestaan, het is gewoonweg te gevaarlijk zo dicht langs het spoor. Je gaat ook geen waxinelichtje plaatsen in de berm van de A2, dat kan gewoon niet.”

Volgens de gemeente is het belangrijk dat mensen op de plek waar de ramp zich voltrok hun dierbaren kunnen herdenken. 'Maar ook hulpverleners en omwonenden zouden graag een monument langs het spoor willen hebben.'' De NS zegt begrip te hebben voor de behoefte van mensen om te rouwen. ,,Maar mensen kunnen echt niet bijeenkomen langs het spoor.”

Krijgsman zegt verder dat het een beter idee zou zijn om een monument ergens anders in de gemeente te zetten: ,,de plek waar de ramp is gebeurd is niet eens toegankelijk, er zijn geluidsschermen, fly-overs en meerder spoorlijnen. Uiteraard hebben wij er geen moeite mee als er nog een apart monument op gemeentegrond zou komen te staan.”

Volgens de gemeente steekt de discussie over een herdenkingsmonument geregeld de kop op. ,,Door de komst van bijvoorbeeld een nieuwe burgemeester wordt de kwestie steeds weer opnieuw op de agenda gezet.”

Smidt is sinds drie jaar burgemeester van Harmelen. Hij zal zich volgens de gemeente echt hard gaan maken voor het monument. De NS heeft gezegd volgende week met de burgemeester een gesprek te voeren.

Bron: Binnenlands Bestuur

Andere nieuwsberichten

Includi aan de slag met herinrichting centrale bibliotheek Amerikaanse stad

28 minuten geleden

Woongebouw Couchette vormt Paris Proof-pilot voor Groningse woningcorporatie

Gisteren, 14:52

Studio id+ geeft onderdelen Vituscollege met beperkt budget nieuwe uitstraling

Gisteren, 13:24

Kumiki renoveert en verduurzaamt familiehuis in Eemnes

Gisteren, 11:21

Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen

Gisteren, 12:12

Limburg scherpt regels aan voor gebruik omstreden bouwstof

Gisteren, 10:00

Next Venue neemt eventactiviteiten MaterialDistrict over

28 september, 3:43

Organisaties willen snel meer woonwagenstandplaatsen

28 september, 1:57

Zeeland investeert miljoenen in ontwikkeling kleine kerncentrales

28 september, 9:38

Kabinet bepaalt met scores welke infra-projecten doorgaan

25 september, 5:14
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap