Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Rotterdam wil snelle uitbreiding haveninfra

22 januari 2009, 11:48
Uitbreiding van de infrastructuur in de Rotterdamse haven moet binnen vijf jaar klaar zijn. Alle geplande uitbreidingen moeten versneld worden uitgevoerd, zodat ze kunnen worden gebruikt als in 2013 de eerste containerterminal op Maasvlakte-2 klaar is. ,,Alle investeerders rekenen er op dat in 2013 de infrastructuur op orde is,’’ zo heeft voorzitter Wim van Sluis van Deltalinqs gezegd tijdens het traditionele jaardiner van de Rotterdamse ondernemersorganisatie.

Volgens Van Sluis wordt er in het Rotterdamse haven- en industriecomplex de komende tijd voor miljarden euro’s geïnvesteerd in onder meer de aanleg van Maasvlakte-2 en de bouw van nieuwe terminals, waaronder containerterminals en terminals voor de aanlanding van vloeibaar gemaakt gas (lng). ,,Ondanks de economische crisis gaan die investeringen gewoon door”, sprak Van Sluis.

Van Sluis riep ook jongeren op juist nu te kiezen voor een baan in de haven en industrie. ,,Veel opleidingen duren vier jaar. Vanaf 2013 komen er veel nieuwe banen in de haven bij. Maar, ook nu al komen er banen beschikbaar door uitstroom van de zogenaamde babyboom-generatie.’’

Van Sluis heeft bij de aanwezige minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) aangedrongen op steun voor het Rotterdamse innovatieproject Technopark. Samen met het Havenbedrijf Rotterdam wil Deltalinqs in dit Technopark ruimte bieden voor het testen van nieuwe procestechnologieën.

,,Dit soort proeven doe je nu eenmaal niet in een operationele omgeving van een chemieproces”, aldus Van Sluis. Het Technopark past volgens Deltalinqs prima in de economische agenda ‘Pieken in de Delta’ van minister Van der Hoeven.

Bron: Deltalinqs

Andere nieuwsberichten

Carbon Stories organiseert debat over Shift Embassy

24 juli, 3:59

Kindcentrum van Spring architecten is een paviljoen in het groen

24 juli, 2:44

LEVS verdicht Utrechtse wijk Ondiep met nieuwe woongebouwen

24 juli, 10:54

Gemeente Rotterdam zoekt architectenbureaus die project willen laten doorrekenen met CO2-rekenmethode

23 juli, 3:35

Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

24 juli, 11:47

Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

24 juli, 9:31

Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

23 juli, 1:25

Team V benoemt Noortje ter Heege tot associate architect

23 juli, 11:51

Hitlers geboortehuis in Oostenrijk gaat open als politiebureau

22 juli, 2:28

DNB: beter investeringsklimaat nodig voor bouw huurwoningen

22 juli, 9:20
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap