Burj Dubai blijft voorlopig hoogste gebouw

8 december 2008, 18:04
Dankzij de wereldwijde financiële malaise blijft de Burj Dubai waarschijnlijk de komende tien jaar het hoogste gebouw ter wereld. Andere projecten worden teruggefloten of lopen een grote vertraging op.

In de afgelopen jaren zijn er meerdere projecten aangekondigd in het Midden-Oosten die een bedreiging zouden kunnen vormen voor de Burj Dubai. Analisten verwachten dat de superslanke wolkenkrabber toch het komende decennium de titel ‘hoogste gebouw ter wereld’ consolideert, omdat andere projecten door geldzorgen worden uitgesteld of afgeblazen.

Titelkandidaten
De belangrijkste aanval op de ‘koppositie’ komt van de Al Burj (De Toren) in Dubai door projectontwikkelaar Nakheel. Ook de bouw van De Toren zal echter een aantal jaar vertraging oplopen door de kredietcrisis. Nakheel houdt de uiteindelijke hoogte overigens zorgvuldig geheim.

Van de andere gegadigden voor de titel ‘hoogste gebouw ter wereld’ wordt verwacht dat de krach hen fataal wordt. Het gaat dan om de Murjan Tower 1 in Bahrein; de Burj Mubarak al-Kabir in Koeweit en de kilometerhoge toren van de Saudische prins Al-Waleed bin Talal te Jeddah.

Records
De Britse krant de Telegraph sprak onlangs met een bijzondere schakel in de bouw van de Burj Dubai: de Indiër Babu Sassi, verantwoordelijk voor het besturen van de hoogste kraan ter wereld. Vanwege de tijd die het kost om de kraan op en af te klimmen, is Sassi verplicht om dag en nacht op de kraan door te brengen. Volgens het dagblad zit Sassi al een jaar ‘op eenzame hoogte.’

De uiteindelijke hoogte van de Burj Dubai wordt 818 meter hoogte. De toren heeft nu al de volgende records in handen:

Hoogste bouwwerk: 707 meter (voorheen de KVLY-TV-mast in North Dakota, VS 628,8 meter). Hoogste vrijstaande bouwwerk (voorheen de CN Tower in Toronto met 553,3 meter). Gebouw met de meeste verdiepingen, namelijk 160 (voorheen de Sears Tower in Chicago met 110 verdiepingen). Recordhoogte betonpompen, 601 meter (voorheen de hydro-elektrische energiecentrale Riva del Garda in Turijn, Italie, met 532 meter).

Bron: Bronnen: Telegraph / Business 24|7

Andere nieuwsberichten

Bijdrage van Benthem Crouwel Architects en West 8 aan Afsluitdijk voltooid

Vandaag, 15:30

The Natural Pavilion wordt verplaatst naar Evoluonpark in Eindhoven

Vandaag, 14:16

Powerhouse Company presenteert opgeleverd KJ in Den Haag

Vandaag, 12:28

Koninklijke troon tijdelijk te zien waar Pierre Cuypers hem maakte

Vandaag, 10:54

Zuid-Holland slaat alarm: tekort aan sociale huurwoningen groeit

Vandaag, 16:14

NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

Vandaag, 11:37

Noord-Holland moet op zoek naar meer recreatieruimte buiten

Vandaag, 09:26

Van Gogh Museum kan gaan renoveren na oplossing geschil financiering

Gisteren, 14:29

BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

Gisteren, 10:05

Verplichte warmtepomp moet betaalbaar zijn, belooft minister

7 oktober, 1:08
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap