Winstgroei bouwbedrijf BAM afgevlakt

27 november 2008, 9:44
De winstgroei bij bouwbedrijf BAM is in de eerste negen maanden van dit jaar afgevlakt door verslechterde marktomstandigheden. Het aantal door BAM verkochte woningen daalt in Nederland dit jaar naar verwachting ruim 35 procent. Dat heeft BAM donderdag bekendgemaakt.

De nettowinst kwam uit op 191,5 miljoen euro in vergelijking met 184,1 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 6 procent tot 6,3 miljard euro. Beide cijfers zijn wat lager dan de gemiddelde verwachting van analisten.

Volgens BAM stond de winstgevendheid in vrijwel alle markten onder druk door de sterke stijging van de olie- en grondstofprijzen in de eerste negen maanden. De hogere kosten zorgden in toenemende mate tot vertraging van projecten.

De divisie vastgoed, die de door BAM geproduceerde woningen verkoopt, deed het ,,beduidend'' minder in Nederland en in het Verenigd Koninkrijk dan vorig jaar. De Nederlandse woningmarkt stagneert door een dalend consumentenvertrouwen en terughoudendheid van banken bij het verstrekken van hypotheken.

In de eerste negen maanden daalde het aantal verkochte woningen dat BAM bouwde met ruim 32 procent tot 2300 stuks ten opzichte van 3400 woningen een jaar eerder.

BAM blijft echter positief over de Nederlandse woningmarkt op termijn en heeft daarom besloten zijn kooprecht op het resterende belang van 49 procent in vastgoedontwikkelaar AM uit te oefenen. Hiervoor wordt 49 miljoen euro betaald, exclusief dividend.

In het Verenigd Koninkrijk heeft BAM een verlies geleden van 8 miljoen euro op de vastgoedactiviteiten. Door de verslechterde markt kost het BAM meer tijd om de resterende projecten in het land af te ronden.

BAM had eind september voor 14,1 miljard euro aan opdrachten in de boeken. Mede dankzij dit goedgevulde orderboek handhaaft de onderneming de verwachting voor dit jaar, een nettowinst van ten minste 260 miljoen euro bij een omzet van ongeveer 9 miljard euro.

Bron: ANP

Andere nieuwsberichten

Woongebouw Voltage grote winnaar Groninger Architectuurprijs 2026

Gisteren, 14:13

Plan Welzijnsoord Veenkoloniën landelijke winnaar Eo Wijersprijsvraag

Gisteren, 09:03

Mei architects and planners – genomineerd voor prijs Architect van het Jaar 2026

Gisteren, 09:00

Forum Magazine wijdt nummer aan architectuur en de koolstofdioxide-crisis

2 oktober, 2:40

Opnieuw minder nieuwbouwwoningen verkocht dan jaar eerder

Gisteren, 15:17

Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

Gisteren, 10:01

Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

2 oktober, 3:35

Boekholt-O'Sullivan komt met verplicht register voor makelaars

2 oktober, 9:29

Haskoning neemt Nelissen Ingenieursbureau over

1 oktober, 12:15

Liander: tekort bouwgrond laat wachtlijsten energienet oplopen

1 oktober, 11:19
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap